/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

Nëse i ke këto 10 shenja atëherë vërtetë je inteligjent
Shëndetësi, Slider

Nëse i ke këto 10 shenja atëherë vërtetë je inteligjent

Të gjithë besojmë se posedojmë një shkallë të caktuar të inteligjencës, por asnjëherë nuk jemi të vetëdijshëm për aftësitë tona të plota mendore. Njerëzit maten me rezultatet e IQ si mendimi maieutik, kujdesa e ardhshme dhe aftësitë analitike për të matur intelektin, por ka dhe cilësi të tjera që duhen marrë në konsideratë dhe nuk…

Hani çokollatë, ju bën më të lumtur
Shëndetësi, Slider

Hani çokollatë, ju bën më të lumtur

Sipas një studimi të bërë kohët e fundit konsumi i çokollatës thuajse çdo ditë (konsumimi në mënyrë të kontrolluar) bën mirë për shëndetin tonë. Largon trishtimin– Kakaoja nga e cila përbëhet çokollata përmban një sasi të konsiderueshme magnezi dhe për pasojë stimulon prodhimin e serotoninës, hormonit të lumturisë. Mjafton një copë çokollatë në ditë për…

Ja sa persona në Maqedoni janë të prekur nga gripi
Shëndetësi, Slider

Ja sa persona në Maqedoni janë të prekur nga gripi

Komisioni për sëmundje ngjitëse pranë Ministrisë së Shëndetësisë konstatoi se gripi në nivel të lartë është akoma i pranishëm. Për momentin janë regjistruar 1739 raste të sëmundjeve nga gripi dhe pritet rritje të këtij numri. Nga Ministria e Shëndetësisë thonë se Inspektorati Shtetëror për Shëndetësi ka dërguar vendim tek të gjitha shkollat fillore dhe të…

1 83 84 85 86 87 113
error: Content is protected !!
Struga Ekspres