/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

A keni këtë ndjesi në këmbët tuaja gjatë natës? Kujdes, mund të jetë diçka serioze!
Shëndetësi, Slider

A keni këtë ndjesi në këmbët tuaja gjatë natës? Kujdes, mund të jetë diçka serioze!

A keni këtë ndjesi në natën? Kujdes, mund të jetë diçka serioze!Simptomat e këmbëve të lodhura(RLS)?Djegie?Parehati në këmbë?Dëshirë për tundjen e këmbëve?Dhiimbje në këmbë Edhe pse kjo çrregullim nuk është shumë serioz, zvogëlon cilësinë e jetës dhe ju pengon të kryeni aktivitete të caktuara. Ka dy forma të ndryshme të këtij sindromi: fillestare dhe të…

Nëse e fusni çokollatën në frigorifer, mos e bëni më
Shëndetësi, Slider

Nëse e fusni çokollatën në frigorifer, mos e bëni më

Çokollatat nuk duhet të mbahen kurrë në frigorifer, edhe atëherë kur është e shkrirë për shkak të temperaturave të larta. Paralajmërimin e ka bërë një ekspert i kësaj fushe, sipas së cilit një veprim i tillë ndikon drejtpërdrejt në prishjen e shijes së çokollatës. Luka Owen Smith, i cili është një ekspert për trajtimin ushqimeve…

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror
Shëndetësi, Slider

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror

Mënyra më e mirë që të mbroheni nga sëmundjet është imuniteti i fuqishëm. Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë pije. Një lugë e kësaj pijeje në ditë mjafton që të përmirësojë imunitetin tuaj, por jini të kujdesshëm…

Kini kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë
Shëndetësi, Slider

Kini kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë

Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësuar punë, por edhe duke na kërcënuar seriozisht shëndetin. Përdorimi i këtyre paisjeve teknologjike shkakton dhimbje qafe, dhimbje koke, skuqje të syve si dhe nxit jetën sedentare. Por, përveç këtyre ekspertët pretendojnë se celularët, tabletët apo edhe paisje të…

Ja përse ju dalin sytë e kuq nëpër fotografi
Shëndetësi, Slider

Ja përse ju dalin sytë e kuq nëpër fotografi

Edhe pse teknologjia e ka thjeshtësuar artin e të shkrepurit fotografi, efekti i syve të kuq ende mbetet ndër të metat kryesore të fotografisë. Por, çfarë e shkakton këtë efekt interesant? Në ambiente me pak dritë, bebëzat e syrit rriten për të lejuar dritën të depërtojë në sy. Kur drita futet në sy, bebëzat nuk…

Vuani nga hemorroidet? Ja si t’i kuroni ato!
Shëndetësi, Slider

Vuani nga hemorroidet? Ja si t’i kuroni ato!

Hemorroidet jane zgjerime te vazave te gjakut qe ndodhen ne kanalin anal. Trajtimi medikamentoz i hemorroideve ka për qellim të lehtësojë simptomat, por të rëndësishme janë masat parandaluese për formimin e tyre, transmeton Klan Kosova. Parandalimi i përsëritjeve të hemorroideve do të kërkojë jashtëqitjen normale (pa kapsllek) e cila arrihet me një diete të pasur…

1 82 83 84 85 86 113
error: Content is protected !!
Struga Ekspres