/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

I kthehet pasaporta Sasho Mijalkovit
Maqedoni, Slider

I kthehet pasaporta Sasho Mijalkovit

Dje përmes të ashtuquajturës procedurë të pavarur, ligjore dhe pro-evropiane, me miratimin e Prokurorisë Speciale dhe Katica Janevës, gjykata i ktheu pasaportën Sasho Mijalkovit shkruan magazin.mk transmeton Faktiditor.ch. Lidhur me këtë cështje theksohet që dokumenti i udhëtimit duhet të komunikojë jashtë vendit si biznesmen dhe kjo nuk do të ndikojë në praninë e rregullt të…

Ivanov: Deputetët vepruan në kundërshtim me vullnetin e popullit
Maqedoni, Slider

Ivanov: Deputetët vepruan në kundërshtim me vullnetin e popullit

Pas votimit në Kuvendin e Maqedonisë të nismës për ndryshime kushtetuese,presidenti Gjorge Ivanov sot me rastin e shënimit të Ditës së luftës revolucionare ka kritikuar deputetët në mesazhin e urimit.Sipas tij, deputetët kanë vepruar në kundërshtim me vullnetin e popullit. Në referendumin e mbajtur më 30 shtator, populli me mosvotim është deklaruar kundër zgjidhjeve të…

Për aministinë e 27-prillit duhet të pyetet Sela!
Maqedoni, Slider

Për aministinë e 27-prillit duhet të pyetet Sela!

Analisti politik, Robert Nesimi, në lidhje me amnistinë e mundshme të shkaktarëve në 27 prillin e përgjakshëm nga ana e kryeministrit Zaev, në profilin e tij në Facebook ka shkruar se këtë të drejtë nuk e ka qeveria, por kryetari i ASH-së, Ziadin Sela. ”Për amnistinë për 27 prillin, të drejtën e vetos duhet ta…

Sot është ditë jopune në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Sot është ditë jopune në Maqedoni

Dita e luftës revolucionare maqedonase 23 tetor (e martë) është ditë jo-punë për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë. Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se 23 tetori është ditë jopune sipas Ligjit për Festat e Republikës së Maqedonisë.

Mijallkovi bashkëpunon me Zaevin, për atë është përjashtuar
Maqedoni, Slider

Mijallkovi bashkëpunon me Zaevin, për atë është përjashtuar

VMRO-DPMNE ka përfunduar me hipotekat e të kaluarës. Kështu janë shprehur nga VMRO-DPMNE, pas përfundimit të mbledhjes së fundit të Komiteti Qendror, me çka kanë theksuar se partia më vjetër maqedone disponon me mekanizma pastrimi dhe për këtë arsye të mbështetur në prova të forta kanë marrë vendim për përjashtim nga partia Mitko Jançevin, Sasho…

Sasho Mijallkov përjashtohet nga VMRO-DPMNE
Maqedoni, Slider

Sasho Mijallkov përjashtohet nga VMRO-DPMNE

Një anëtar i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së në rrethana anonime konfirmon informacionin për Alsat se ish drejtori i DSK-së, Sasho Mihajllkov është përjashtuar nga partia. Burime bën të ditur se para mbledhjes së komitetit, Mihajllkov është njoftuar përmes telefonit se çështja e tij do të diskutohet në komitet dhe se pritet vendimi për shkarkimin e…

Arrestohet Milenko
Maqedoni, Slider

Arrestohet Milenko

Këtë pasdite në fermën e vëllait të tij u arrestua gazetari Milenko Nedelkovski, i cili aktualisht gjendet në Stacionin Policor të qytetit, ku do të transferohen në paraburgimin në Veles, siç mëson “Infomaks” nga burime të policisë. Siç mësohet Nedelkovski është marrë nga policia nën akuzën e dhunës dhe kërcënimit me jetë të Kryeministrit të…

Të hënën tjetër qeveria do të dorëzojë amendamentet për ndryshimet kushtetuese
Maqedoni, Slider

Të hënën tjetër qeveria do të dorëzojë amendamentet për ndryshimet kushtetuese

Ndonëse qeveria ka 15 ditë afat për propozimin e amendamenteve, Alsat nga burime brenda LSDM-së mëson se të hënën e ardhshme amendamentet do të jenë gati. Përveç 4 amendamenteve të paralajmëruara, do të shtohet edhe amendamenti i 5 nga opozita me të cilin synohet rregullimi i çështjes së kombësisë dhe identitetit në Kushtetutë. Ky informacion…

1 554 555 556 557 558 886
error: Content is protected !!
Struga Ekspres