/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Gruevski, më 8 nëntor shkon në burgun e Shutkës
Maqedoni, Slider

Gruevski, më 8 nëntor shkon në burgun e Shutkës

Para gjykimit për rastin “Trajektoria” të PSP-së, sot në hollin e Gjykatës Themelore Shkup 1 deri sa priste të hyjë si i akuzuar, një zyrtar i gjykatës ia dorëzoi ish kryeministrit Nikolla Gruevski akt-vendimin që më 8 nëntor të paraqitet në burgun e Shutkës, shkruan Gazeta Lajm. Në këtë burg ai duhet të vuajë dënimin…

Fokus: Kushëriri kundër kushëririt, Gruevski vs Mijallov (FOTO)
Maqedoni, Slider

Fokus: Kushëriri kundër kushëririt, Gruevski vs Mijallov (FOTO)

Kushëriri kundër kushëririt është titulli i temës kryesore në javoren “Fokus” në Shkup. Në këtë shkrim përshkruhet beteja dhe qëndrimet kontradiktore midis dy kusherinjëve, ish-kryeministrit dhe ish-liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski përballë ish-shefit të shërbimit sekret Sasho Mijallkov. “Vëllai i vogël – Gruevski ka vendosur që të disciplinojë kusheririn e madh – Mijallkov, pasi që…

Zaev do t’i humbte zgjedhjet e parakohshme
Maqedoni, Slider

Zaev do t’i humbte zgjedhjet e parakohshme

Ish zëdhënësi i MPB-së dhe drejtor aktual i Qendrës për komunikim me VMRO-DPMNE-në Ivo Kotevski në intervistën për emisionin në kanalin serb “Pink” ka thënë se me marrëveshjën e Prespës, Zaev ka për qëllim të ndryshojë identitetin nacional. Ai ka thënë se situata në Kuvendin e Maqedonisë para një javësh ka qenë dramatike dhe deputetët…

Të dielën ndryshon ora
Maqedoni, Slider

Të dielën ndryshon ora

Këtë të diel akrepat e orës do të ndryshojnë, duke u shtyrë me 60 minuta mbrapa. Lëvizja e akrepave bëhet duke u gdhirë e diela, në orën 03:00 të mëngjesit. Ky fenomen ndodh dy herë në vit: në javën e fundit të Tetorit dhe në të dielën e fundit të Marsit, kohë kur ora shkon…

Ndahet nga jeta veprimtari Shpëtim Fejza
Maqedoni, Slider

Ndahet nga jeta veprimtari Shpëtim Fejza

I njohur Shpëtim Fejza në rrethin e qytetarëve kërçovar si aktivist e veprimtar që mbështeti çdo nisëm të kauzës sonë kombëtare,ende pa mbushur të 50-tat,papritmas u nda para kohe nga kjo jetë.Kështu humbja e Shpëtimit pikëllojë jo vetëm të afërmit por mbarë opinionin kërçovarë,veçanërisht ato të cilët i njohën nga afër vlerat e larta morale…

1 553 554 555 556 557 887
error: Content is protected !!
Struga Ekspres