/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Sot është koha me shi
Maqedoni, Slider

Sot është koha me shi

Sot në mëngjes moti është me vranësira dhe me reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 13 gradë celcius. Gjatë ditëve të ardhshme meteorologët paralajmërojnë vazhdimin e reshjeve të shiut, ndërsa në disa vende do të…

25 vite nga tragjedia ajrore në Ohër ku humbën jetën 115 persona. Një tragjedi shqiptare (FOTO)
Maqedoni, Slider

25 vite nga tragjedia ajrore në Ohër ku humbën jetën 115 persona. Një tragjedi shqiptare (FOTO)

20 nëntori i vitit 1993, ishte datë kobzezë për 116 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit të aeroplanit të rrëzuar, ndër të cilët ishin katër pilot rus, dy stjuardesa dhe dy stjuard nga Maqedonia dhe 108 udhëtar, ku 80% ishin kosovar dhe 20 % ishin shtetas të Maqedonisë,shkruan Struga Ekspres. Duhet thënë se ndër 108 udhëtarët,…

Lajmi i fundit: Shpëtohen për mrekulli 4 persona nga bllokimi i borës në fshatin e Manastirit
Maqedoni, Slider

Lajmi i fundit: Shpëtohen për mrekulli 4 persona nga bllokimi i borës në fshatin e Manastirit

Janë shpëtuar katër persona të bllokuar nga stuhia e borës në vendin malor të Pelisterit,mëson Struga Ekspres. Raportohet se 4 personat u bllokuan në fshatin Oreovë e epërme të Manastirit. Njoftohet se Pjesëtarët e Njësisë 5ajonale të Drejtorisë për mbrojtje dhe Shpëtim i lokalizuan me sukses katër personat dhe arritën që ti çbllokojnë nga bora….

Arben Llabënishti është drejtori i parë shqiptar në Maqedoni që do të udhëheq me INSTITUTIN PËR SËMUNDJE TË MUSHËKRIVE DHE TUBERKULOZIT
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Arben Llabënishti është drejtori i parë shqiptar në Maqedoni që do të udhëheq me INSTITUTIN PËR SËMUNDJE TË MUSHËKRIVE DHE TUBERKULOZIT

Dr. Arben Llabënishti është drejtori i parë shqiptar në Maqedoni që do të udhëheq me INSTITUTIN PËR SËMUNDJE TË MUSHËKRIVE DHE TUBERKULOZIT në Shkup që gjendet në Spitalin Shtetëror në Shkup, njofton ekskluzivisht portali, AMERIKA-RADIO SHQIPTARE me seli në Shkup. Derisa mbi 50 përqind të mjekëve të anketuar kanë thënë se synimi i tyre është…

Filloi “Java e lindjes së Muhamedit a.s.”
Maqedoni, Slider

Filloi “Java e lindjes së Muhamedit a.s.”

Me rastin e lindjes së Pejgamberit tonë të dashur, Muhamedit a.s., anekënd vendit po organizohen manifestime të ndryshme fetare. Kësisoj, edhe në Myftininë e Shkupit ka filluar manifestimi njëjavor i titulluar “Java e lindjes së Muhamedit a.s., manifestim ky që tashmë tradicionalisht fillon në Xhaminë e Nerezit, në Shkup. Në këtë manifetim të organizuar nga…

Nga aksidenti i rëndë, 55 vjeçarja nga Ohri përfundon në Spital
Maqedoni, Slider

Nga aksidenti i rëndë, 55 vjeçarja nga Ohri përfundon në Spital

Me 18.11.2018 në ora 09.05 në rrugën midis fshatrave Topolcani-fshati Klepac, Prilep, L.L.(60) nga fshati Zlesti, komuna e Debarcës, duke drejtuar veturën “Citroen C3” me targa nga Ohri, e ka humbur kontrollin dhe ka dal nga rruga, transmeton Almakos. Pastaj është lënduar rëndë bashkëudhëtarja Z.L.(55) nga Ohri. Ajo është dërguar në Spitalin e qytetit në…

Tërmet në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Tërmet në Maqedoni

Sot në mëngjes rreth orës 05:47 është regjistruar një tërmet, epiqendra e të cilit ka qenë 180 kilometra në juglindje të Shkup, në Greqi Fuqia e tërmetit ka qenë 4.2 shkallë Rihter, ndërsa është ndjerë në pjesën jugore të Maqedonisë me intensitet prej 3 shkallëve sipas Shkallës makroseizmike evropiane.

Komunikacioni është normalizuar në të gjitha drejtimet
Maqedoni, Slider

Komunikacioni është normalizuar në të gjitha drejtimet

Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë” njofton se komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet në korsi të lagura, ndërsa në disa vende ka mbetje të borës. Gjithashtu janë hequr gjitha ndalesat dhe kufizimet që shkaktuan reshjet e borës dhe komunikacioni është normalizuar në gjitha drejtimet. NP “Rrugët e Maqedonisë” apelon për vozitje të kujdesshme dhe përshtatje…

1 555 556 557 558 559 905
error: Content is protected !!
Struga Ekspres