/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Punëtorët e Postës vjedhin 166 mijë denarë
Maqedoni, Slider

Punëtorët e Postës vjedhin 166 mijë denarë

Dy të punësuar në sportelet e filialës së Postës së Maqedonisë në Manastir, në mënyrë joligjore kanë vjedhur 165.942 denarë. Nga policia njoftojnë se bëhet fjalë për dy persona të moshës 52 dhe 53 vjeçare, me inicialet L.G dhe V.S nga rrethina e Manastirit. “Muajin e kaluar i padituri i parë, i punësuar në sportel…

Vazhdon prerja ilegale e drunjve në Maqedoni, përforcohen kontrollet
Maqedoni, Slider

Vazhdon prerja ilegale e drunjve në Maqedoni, përforcohen kontrollet

Vazhdon prerja ilegale e pyjeve edhe krahas kontrolleve të përforcuara të institucioneve. Në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë ku problemi është më i theksuar, janë sekuestruar mbi 1.000 metra kub dru, tha sot drejtori i NP “Pyje të Maqedonisë”, Zoran Gjorgjiev. Sipas tij, dëmi është i madh, por për këtë është kompetent Prokuroria Publike. “Më shumë…

Sela: Më i domosdoshëm pajtimi shqiptaro-maqedonas për BE dhe NATO se sa amnistia për 27 Prillin
Maqedoni, Slider

Sela: Më i domosdoshëm pajtimi shqiptaro-maqedonas për BE dhe NATO se sa amnistia për 27 Prillin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot nga Kuvendi përmes një press-konference ju drejtua opinionit lidhur me ,,faljen” ose amnistimin e të akuzuarve për 27 prillin që e paralajmëroj Kryeministri Zaev por dhe Ali Ahmeti i cili shkoi më tej në vlersim se kualifikimi ,,terorizëm” është i rëndë duke shpallur VMRO si ,,viktim” të…

Zaev: Jam gati që nesër të diskutojmë për ndryshimet kushtetuese
Maqedoni, Slider

Zaev: Jam gati që nesër të diskutojmë për ndryshimet kushtetuese

Kryeministri Zoran Zaev ka folur për amandamentet për ndryshimet kushtetuese, duke theksuar se në Kuvend do t’i përpunojmë amandamentet. Nëse deputetët janë gati nesër, atëherë atë do ta bëjmë që nesër, deklaroi Zaev, duke u përgjigjur pyetjes së gazetarëve se kur do të dorëzohen amandamentet kushtetuese që po përgatiten në Kuvend. Ai shtoi se mbetet…

“Bombë”, Mijallkov për BDI dhe PDSH: Jemi marrë vesh me BDI-në dhe PDSH-në që të na sigurojnë nga 400 votues
Maqedoni, Slider

“Bombë”, Mijallkov për BDI dhe PDSH: Jemi marrë vesh me BDI-në dhe PDSH-në që të na sigurojnë nga 400 votues

Në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për lëndën “Titanik” të PSP-së. Në seancën e sotme po publikohen biseda të përgjuara të cilat deri më tani nuk janë dëgjuar në opinion, njofton Portalb.mk. Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, në një bisedë telefonike me ish ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski më…

Mot me diell, pasdite me vranësira
Maqedoni, Slider

Mot me diell, pasdite me vranësira

Moti sot do të jetë me vranësira mesatare. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë rritje të vranësirave të ndjekura me reshje të dobëta të shiut, ndërsa në zonat malore borë e dobët. Pasdite dhe nga fundi i ditës do të fryjë erë e fortë veriore, lokalisht me shpejtësi edhe mbi 100…

Kështu luftohet stresi
Maqedoni, Slider

Kështu luftohet stresi

Për shumicën e njerëzve, stresi është bërë pjesë e përditshmërisë së tyre. Qoftë nga stili dinamik i jetesës, nga obligimet e ndryshme apo çfarëdo arsye që të kenë, shumica e njerëzve nuk mund ta shmangin stresin kohëve të sotme. Duke marrë parasysh këtë, më poshtë ju sjellim disa mënyra se si mund ta luftoni stresin….

Muki “godet” Ali Ahmetin për 27 Prillin: “100 shkopinj në shpinën e tjetër kujt, nuk janë asgjë!”
Maqedoni, Slider

Muki “godet” Ali Ahmetin për 27 Prillin: “100 shkopinj në shpinën e tjetër kujt, nuk janë asgjë!”

Nënkryetari dhe deputeti i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, në një deklaratë për Gazetën Lajm ka dalë me qëndrim të ashpër ndaj kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili tha se fjala ‘terrorizëm’ për ngjarjet e 27 prillit është kualifikim i rëndë. “100 shkopinj në shpinën e tjetër kujt nuk janë asgjë”, ka deklaruar Zeqiri duke komentuar…

Vjen përgjigja e ashpër e Selës: Për Ali Ahmetin është terrorist Grupi i Kumanovës, e jo autorët e 27 prillit!
Maqedoni, Slider

Vjen përgjigja e ashpër e Selës: Për Ali Ahmetin është terrorist Grupi i Kumanovës, e jo autorët e 27 prillit!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, e ka pritur në “teh të thikës” vlerësimin e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili tha se ngjarjet e 27 Prillit në Parlament nuk mund të vlerësohen terrorizëm. Në një deklaratë për Gazetën Lajm, Sela aludon se Ali Ahmeti si terroristë i konsideron vetëm shqiptarët që ishin…

1 552 553 554 555 556 885
error: Content is protected !!
Struga Ekspres