/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Më në fund/ Lirohet nafta dhe benzina
Maqedoni, Slider

Më në fund/ Lirohet nafta dhe benzina

Komisioni rregullator për energjetikë sot njoftoi se nga mesnata do të lirohen çmimet e derivateve. EUROSUPER BS-98, lirohet për 3,5 den dhe do të kushtojë 73,00 den për litër EUROSUPER BS-95 do të lirohet për 3,00 den dhe do të kushtojë 71,50 den për litër EURODIZELI dhe vaji ekstra i lehtë lirohen me nga 1,50…

Pas Shqipërisë edhe Maqedonia do t’i mbyllë bastoret dhe kazinot, Qeveria parimisht e gatshme?!
Maqedoni, Slider

Pas Shqipërisë edhe Maqedonia do t’i mbyllë bastoret dhe kazinot, Qeveria parimisht e gatshme?!

Partitë shqiptare janë të gatshme të përkrahin ligjin për mbylljen e lojrave të fatit në Maqedoni, ata thonë se është detyrë e Qeverisë që të propozoj një ligj të tillë. Nga ana tjetër, zëdhënësi i Qeverisë Muhamed Hoxha thotë se Qeveria e Republikës së Maqedonisë përkatësisht Ministria e Financave është në fazën e përgatitjes së…

Ky është moti sot
Maqedoni, Slider

Ky është moti sot

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira të pakta dhe me periudha me diell. Në pjesën perëndimore dhe veriore të vendit do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e fortë jugore, e cila do të arrijë deri 60 km në orë. Temperaturat maksimale sot…

Zhduket nga jetimorja ’25 maji’ një 14 vjeçare
Maqedoni, Slider

Zhduket nga jetimorja ’25 maji’ një 14 vjeçare

Një 14 vjeçare është larguat dje nga jetimorja ’25 maji’ pasiqë më parë ishte zënë fizikisht me një tjetër vajzë në këtë shtëpi të jetimëve. Ashtu siç bën të ditur MPB, dje rreth orës 15:00 është lajmëruar se është zhdukur një 14 vjeçare nga jetimorja 25 maji pasiqë më parë kishte sulmuar fizikisht një 12…

Reagim nga Lëvizja Besa
Maqedoni, Slider

Reagim nga Lëvizja Besa

REAGIM Duke pasur parasysh se këto ditë ka deklarata nga disa eksponent të partive qeveritare, që duan të krijojnë huti duke thënë se nuk ka mundësi të merren parasysh amandamentet e propozuara nga Lëvizja BESA, duam të japim këto sqarime: Votimi për ndryshimet kushtetuese në parlament është çështje e marrëveshjes ndërmjet subjekteve politike. Edhe pse…

Gruevski, më 8 nëntor shkon në burgun e Shutkës
Maqedoni, Slider

Gruevski, më 8 nëntor shkon në burgun e Shutkës

Para gjykimit për rastin “Trajektoria” të PSP-së, sot në hollin e Gjykatës Themelore Shkup 1 deri sa priste të hyjë si i akuzuar, një zyrtar i gjykatës ia dorëzoi ish kryeministrit Nikolla Gruevski akt-vendimin që më 8 nëntor të paraqitet në burgun e Shutkës, shkruan Gazeta Lajm. Në këtë burg ai duhet të vuajë dënimin…

Fokus: Kushëriri kundër kushëririt, Gruevski vs Mijallov (FOTO)
Maqedoni, Slider

Fokus: Kushëriri kundër kushëririt, Gruevski vs Mijallov (FOTO)

Kushëriri kundër kushëririt është titulli i temës kryesore në javoren “Fokus” në Shkup. Në këtë shkrim përshkruhet beteja dhe qëndrimet kontradiktore midis dy kusherinjëve, ish-kryeministrit dhe ish-liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski përballë ish-shefit të shërbimit sekret Sasho Mijallkov. “Vëllai i vogël – Gruevski ka vendosur që të disciplinojë kusheririn e madh – Mijallkov, pasi që…

Zaev do t’i humbte zgjedhjet e parakohshme
Maqedoni, Slider

Zaev do t’i humbte zgjedhjet e parakohshme

Ish zëdhënësi i MPB-së dhe drejtor aktual i Qendrës për komunikim me VMRO-DPMNE-në Ivo Kotevski në intervistën për emisionin në kanalin serb “Pink” ka thënë se me marrëveshjën e Prespës, Zaev ka për qëllim të ndryshojë identitetin nacional. Ai ka thënë se situata në Kuvendin e Maqedonisë para një javësh ka qenë dramatike dhe deputetët…

1 551 552 553 554 555 886
error: Content is protected !!
Struga Ekspres