Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionBDI duhet të mbaj Kongres vetëkritik dhe jo tematik

BDI duhet të mbaj Kongres vetëkritik dhe jo tematik

Ilir DIBRA

Musa Xhaferi përmes portalit tij personal, Zhurnal.mk, në stilin e tij, tashmë të njohur, dhe në rolin e “tutorit të parë” të kryetarit, vendasit dhe mikut tij, Ali Ahmeti, duke “uzurpuar” edhe rolin e zëdhënësit të BDI-së, mbajti një konferencë me gazetar! Edhe ato pak gazetar që morën pjesë në konferencë kishin menduar se Zëvendës Kryeministri i Qeverisë së FYROM-it, Musa Xhaferi, do të shpalos qëndrimin e BDI-së dhe të Kryetarit, Ali Ahmeti, për “bombat” e Zaev-it! Por, për çudi, as një fjalë nuk dëgjuan, nga Musa Xhaferi, për “bombat” e Zaevit, thua se nuk ekzistojnë, dhe jo se po e dridhin FYROM-in, Qeverinë e VMRO-BDI-së!
Çka u tha realisht Musa Xhaferi gazetarëve! Asgjë! Jo vetëm asgjë, por u mundua, si çdo herë, të hudhë pluhur shqiptarëve, në mënyrë që të largojnë vëmendjen nga “bombat” e Zaev-it dhe të kthehen drejt “parajsës” së BDI-ja, që do të ndodh në Konkresin tematik, që do të mbahet në fund të Marsit! Por, Musa Xhaferi, sikur harron se shqiptarët tashmë një dekadë e kanë kuptuan se “parajsa” e premtuar nga BDI u ka dalë më e zezë se të ishin në katin e shtatë të Ferrit të Dante Aligerit! Kjo konferencë me gazetar, e Musa Xhaferit, ishte para se Zaevi “të shpërthen bombën” prej ku do të del në sipërfaqe krimi dhe korrusioni i strukturës qeverisëse të BDI-së, përkrah asaj të VMRO-së!
Prandaj, z.Musa Xhaferi, do bënte mirë sikur Kongresin tematik ta quante “Kongres vetëkritik”! Dhe do u tregonin shqiptarëve për të gjitha krimet dhe veprimet korruptive që kanë realizuar gjatë dekadës së kaluar! Do u tregonin shqiptarëve se në pushtet kanë hy me “xhepa të grisur”! Kishte nga ata që ecnin me këpucë që ngjanin me “tullumbacet e Migjenit! Dhe, kishte të tillë që vuanin për kafshatën e gojës! E sot, si janë z.Xhaferi?! Sot, të njëjtët, të shkelin me makina-xhip S-clasë, të prodhimit 2014/2015! Sot, të njëjtët, z. Xhaferi, kanë shtëpi si ato në telenovelat turke! Sot po ata që ishin “me xhepa të grisur” kanë në pronësi pika luksoze karburanti, të huazuara për Lukoil-in, Oktën, dhe për kompani tjera të njohura! Sot, po ata që ecnin me këpucë të grisura, janë aksioner në hidrocentrale, dhe në kompani tjera të njohura, brenda dhe jashtë FYROM-it! Të gjithë këto, z.Xhaferi, duke qenë vetëkritik, dhe t’ju tregoni shqiptarëve se janë realizuar nga djersa e tyre, nga taksapaguesit shqiptar të Iliridës, të cilët vazhdojnë të jenë me xhepa të grisur, të ecin me këpucë të grisura dhe të vuajnë për kafshatën e gojës! (Gazeta Epoka Shqiptare)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments