Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAutostrada Shkup - Bllacë do të përfundojë për tre vjet

Autostrada Shkup – Bllacë do të përfundojë për tre vjet

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski, në emisionin “Click Plus” në TV21 ka folur në lidhje me punimet për rrugën Shkup – Bllacë.

Ai tha se pjesa e parë është në ndërtim e sipër dhe se po punohet me ritme të kënaqshme, por kanë hasur edhe në disa probleme gjeologjike që lidhen me terrenin.

Ai theksoi se 27% e asaj traseje prej 10 km është me tunele, që do të thotë se është një rrugë e vështirë për të punuar, por kanë siguruar mjete financiare për këtë. Sipas Boçvarskit, kjo autostradë pritet të përfundojë për tre vjet.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments