Mot me shi, në male do të bie borë
Maqedoni, Slider

Mot me shi, në male do të bie borë

Moti në Maqedoni pritet të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu gjatë orëve të mëngjesit në pjesët lindore të vendit, ndërsa gjatë ditës në pjesët perëndimore. Për shkak të lëshimit të ajrit më të ftohtë nga veriu, në male do të ketë reshje bore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus 1 deri në 8 gradë celsius ndërsa ajo e ditës prej 2 deri 12 gradë celsius.

December 17, 2017

Struga Ekspres