Uncategorized

Shqipëri, Slider, Uncategorized

Temelko : Ekzistojmë në tërë Shqipërinë, qeveria në Tiranë na njeh vetëm në Prespë

Maqedonasit në Shqipëri  me shumë aktivitete e shënuan Ditën e dy Ilindenave nën organizimin Komunës së Pustecit dhe shoqatës maqedonase “Ilinden ,transmeton InfoShqip.com Ngjarja kryesore u mbajt mbrëmë në sheshin “Goce Dellcev” në Pustec,ku Kryetari i komunës, Edmond Temelko, në fjalimin e tij theksoi se idealet e dy Ilindenave edhe më andej janë bartës të…

Shëndetësi, Slider, Uncategorized

Ja cfare ndodh kur lini duhanin

Në Britani sot është dita kombëtare kundër pirjes së duhanit. “No Smoking Day”, e themeluar nga Fondacioni Britanik i Zemrës, ka për qëllim të ndihmojë duhanpirësit që dëshirojnë të heqin dorë nga ky ves. Kjo fushatë ka nisur që në vitin 1983 dhe shpreson që të ofrojë këshilla dhe një guidë për të gjithë ata…

Slider, Sport, Uncategorized

Të gjitha kritikat i meritojmë

Real Madrid i meriton të gjitha kritikat për shkak të humbjës nga Schalke në shtëpi, thotë Carlo Ancelotti, shkruan BBC, transmeton tika-taka. Ndonëse trajneri italian, Ancelotti, u kualifikua në çerekfinale me ekipin e tij, pas rezultatit të përgjithshëm 5-4, të tjerët u tallën me Real Madrid për humbjen 4-3 në shtëpi. “Më vjen keq. Ne…

Bota, Slider, Uncategorized

Ja si i shpeton aksidentit,mrekulli (Video)

Shoferja e makinës me tre rrotë, ka arritur me sukses t’i shpëtojë një një aksidenti. Vetura ngjyrë argjendi dhe kamioni i verdhë, shkaktuan ndeshje derisa po merrnin kthesën Në këtë mes, për pak sa nuk hyri edhe Shi Xingying, që bëri një manovër me sukses që t’i shmanget përplasjes, transmeton Telegrafi. Policia në qytetin bregdetar…

Slider, Uncategorized

Që kur festohet 8 Marsi?

Tashmë një shekull gratë nderohen çdo vit me rastin e 8 Marsit, Ditës së tyre. Edhe pse është shumë e njohur dhe e pranuar në shumicën e shoqërive, megjithatë shtrohet pyetja se cila është origjina, historia dhe kuptimi i të ashtuquajturës Ditë e Gruas? Sipas burimeve të ndryshme mund të pohojmë se kjo ditë shënohet nën…

Qyteti, Slider, Uncategorized

Ja cilet jane reformatoret ne Ladorisht

U zhvillua sonte Kuvendi Zgjedhor i Lëvizjes për Reforma në PDSH, në nëndegën e Ladorishtit. Nën prezencën e anëtarësisë së gjërë, kryetarit aktual të degës së PDSH-së në Strugë, Syrja Rashiti dhe kreut të Komunës së Strugës, Ziadin Sela, Kuvendi zgjodhi organet e tij para Kongresit të VI-të dhe të rregullt të PDSH-së. Për kryetar…

Qyteti, Slider, Uncategorized

Ja cila eshte struktura drejtuese e reformatoreve ne Zagraçan

Zagraçan, Kuvendi i Lëvizjes zgjodhi strukturat drejtuese U zhvillua sonte në Zagraçan, Kuvendi Zgjedhor i nëndegës së Lëvizjes për reforma në PDSH, kuvend ky i organizuar si pjesë e procesit të zgjedhjeve të brendshme partiake për organizimin e Kongresit të VI-të dhe të rregullt të Partisë Demokratike Shqiptare. Për Kryetar të Lëvizjes në nëndegën e…

Shqipëri, Slider, Uncategorized

Edi Rama sulmohet ashper ne Facebook

Pas perjashtimit te deputetit Tom Doshi, Rama sulmohet ashper ne facebook Kryeministri Rama është ndeshur me komente të ashpra nga ndjekësit e tij në rrjetin social Facebook. Pak pas mbledhjes së grupit në PS, ai postoi të plotë fjalën që mbajti në atë mbledhje, por shumë prej komentuesve e kanë akuzuar kreun e mazhorancës për…

1 15 16 17 18 19 23
Struga Ekspres