/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Përforcohet bashkëpunimi ushtarak në mes Maqedonisë dhe Shqipërisë
Maqedoni, Slider

Përforcohet bashkëpunimi ushtarak në mes Maqedonisë dhe Shqipërisë

Përmirësim të bashkëpunimit ushtarak dypalësh ekzistues në fushën e stërvitjes dhe arsimit ushtarak, shqyrtim të mundësive për forma të reja të bashkëpunimit përmes kryerjes së aktiviteteve të përbashkëta, si dhe shkëmbim të përvojave dhe shfrytëzim të kapaciteteve të armatave me të cilat disponojnë të dyja shtetet. Këto ishin temat në të cilat sot kanë biseduar…

Vidhet një kazino nën kërcënimin e pistoletës
Maqedoni, Slider

Vidhet një kazino nën kërcënimin e pistoletës

Një person i panjohur në orën 03.45 minuta me dhunë e ka hapur derën hyrëse të kazinos në bulevardin Krste Misirkov, është futur brenda dhe duke u kërcënuar me pistoletë nga e punësuara ka marr para nga prometi ditor, pas së cilës e ka lëshuar vendin e ngjarjes. Po punohet në zbardhjen e tërësishme të…

Tragjedi: Humb jetën shoferi, bie në humnerë
Maqedoni, Slider

Tragjedi: Humb jetën shoferi, bie në humnerë

Shkupjani 69 vjeçar N.T e humbi jetën dje në një aksident trafiku në autostradën Shkup – Veles , ndërsa bashkudhëtari i tij është lënduar, pasi e ka humbur kontrollin mbi automjetin të cilin e ka drejtuar “Citoren Berlingo” me targa të Shkupit, pas çka automjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë në humnerë. Siç…

Gashi: Zaev duhet të zgjedh mes nesh dhe Kasamit
Maqedoni, Slider

Gashi: Zaev duhet të zgjedh mes nesh dhe Kasamit

Kryetari i Lëvizjes BESA, nga krahu i Shkupit, sot në pres-konferencë deklaroi se kryeministrit Zoran Zaev nuk i duhen që t’i transferojë problemet e brendshme të Lëvizjes BESA në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë. Gashi gjithashtu tha se kryeministri Zaev duhet që të vendos, që të merr në Qeveri njërin krah të Lëvizjes BESA, ndërsa…

Kapet hajduti në Strugë
Qyteti, Slider

Kapet hajduti në Strugë

Si rezultat i dyshimit të arsyeshëm për konsumimin e veprave”Vjedhje të rënda”Stacioni policor i Strugës ka paditur 29 vjeçarin nga Struga. I padituri veprat penale i ka kryer në fund të muajit mars në një makinë në një hotel dhe objekte afarist .Ai duke përdorur forcën futet në objekte duke vjedhur para.akumulator dhe aparat fiskale….

1 1,180 1,181 1,182 1,183 1,184 1,623
error: Content is protected !!
Struga Ekspres