Shqipëri

Mësuesja u kërkon nxënësve të mos agjërojnë
Shqipëri, Slider

Mësuesja u kërkon nxënësve të mos agjërojnë

Dita e parë e Ramazanit për këtë vit ka nisur me një incident të rëndë në një nga shkollat nëntëvjeçare të Tiranës. Mësuesja Etleva Meço, që ka në kujdestari njërën nga klasat e gjashta në shkollën “Fan S. Noli”, pasi mori informacion nga nxënësit e klasës nëse antarë të familjeve të tyre agjërojnë ose jo,…

Meta mbështet sulmin ushtarak në Siri: Jemi në krah të aleatëve dhe Trump
Shqipëri, Slider

Meta mbështet sulmin ushtarak në Siri: Jemi në krah të aleatëve dhe Trump

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta deklaroi mbështetjen e tij ndaj sulmit ushtarak të marrë mëngjesin e sotëm ndaj Sirisë. “Mbështesim ndërhyrjen ushtarake të SHBA-ve, Francës dhe Britanisë – thotë presidenti në një reagim – ndaj arsenalit kimik të regjimit kriminal të presidentit të Sirisë Bashar Al Assad. “Jemi në krah të aleatëve tanë dhe mbështesim…

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm shkund jugun e Shqipërisë (FOTO)
Shqipëri, Slider

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm shkund jugun e Shqipërisë (FOTO)

Qyteti bregdetar i Vlorës është tronditur tërmeti. Lëkundjet janë shënuar vetëm pak minuta më parë ndërkohë banorët e zonës janë shprehur se lëkundjet kanë qënë të forta. Mësohet se epiqendra e këtij tërmeti të fortë prej 4 ballësh ka qenë në Karaburun të Vlorës, shkruan Albeu.com. Ai ra në një thellësi prej 2.7 kilometrash, ç’ka…

Banka Botërore zbulon se sa dollarë kushton Shqipëria
Shqipëri, Slider

Banka Botërore zbulon se sa dollarë kushton Shqipëria

Shqipëria duke përfshirë njerëzit, pasuritë natyrore dhe prodhimin kombëtar është çmuar me 153,6 miliardë dollarë prej Bankës Botërore në një vlerësim të fundit për pasuritë e kombeve, sipas të dhënave që i përkasin vitit 2014. Vlerën më të madhe e ka kapitali human (njerëzit) me rreth 66 miliardë lekë, duke zënë kështu 42 për qind…

1 2 3 4 5 20
Struga Ekspres