Shqipëri

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shfuqizon dekretin
Shqipëri, Slider

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shfuqizon dekretin

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije të plotë se kushtet aktuale nuk mundësojnë zhvillimin e zgjedhjeve të vërteta, demokratike, përfaqësuese dhe gjithëpërfshirëse”. Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës 1. Me shqetësimin e thellë për situatën kritike të krijuar…

Arrestohet në Qafethanë 52 vjeçari
Shqipëri, Slider

Arrestohet në Qafethanë 52 vjeçari

Një përson është arrestuar në QafeThanë pasi ishte shpallur ne kerkim ndërkombëtar nga shteti bullgar. Arrestimi i tij u bë në hyrje të Republikës së Shqipërisë, sepse gjatë verifikimit të dokumentacionit në sistem, shtetasi i mësipërm rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Blagoevgrad, Bullgari, ka caktuar masën e arrestit ndërkombëtar për veprën…

Jonida Maliqi nderon Shqipërinë në “Eurosong”, shkon në finalen e madhe (VIDEO)
Kulturë, Shqipëri, Slider

Jonida Maliqi nderon Shqipërinë në “Eurosong”, shkon në finalen e madhe (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka bërë histori. Kënga e saj “Ktheju Tokës” me të cilën ajo fitoi Fest 57 në RTSH, është kualifikuar të enjten për në natën e tretë të Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv. Kënga e përfaqësueses së Shqipërisë një himn dhe thirrje emigrantëve për të dashur vendet…

Budallallëku i radikalit: Ofendon të “zotin e shtëpisë”, Vuçiç bën “të fortin”, refuzon foton me Metën!
Shqipëri, Slider

Budallallëku i radikalit: Ofendon të “zotin e shtëpisë”, Vuçiç bën “të fortin”, refuzon foton me Metën!

Një veprim të padenjë për një lider shteti ka bërë Aleksandër Vuçiç sot në Tiranë, në nisje të samitit të Brdo-Brijunit. Kreu i Shtetit serb pasi akuzoi shqiptarët për provokim pas dakordësisë së Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për “krijimin e një hapësire shqiptare pa kufi, nën ombrellën euroatlantike”, ka ofenduar të “zotin e shtëpisë”,…

Hidhet nga kati i 4-t, humb jetën 39-vjeçarja
Shqipëri, Slider

Hidhet nga kati i 4-t, humb jetën 39-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku një grua ka humbur jetën. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:27 në rrugën “Haki Stërmilli”, ku vik.tima, 39-vjeçarja me inicialet M.H., është hedhur nga kati i katërt i pallatit, ku si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur edhe jetën. Nuk…

Pogradecari mori peng një shtetas të Maqedonisë së Veriut për shkak të borxhit, arrestohet
Shqipëri, Slider

Pogradecari mori peng një shtetas të Maqedonisë së Veriut për shkak të borxhit, arrestohet

Policia në qytetin Pogradec të Shqipërisë e arrestoi një burrë 47-vjeçar pasi ka rrëmbyer një shtetas të Maqedonisë së Veriut për shkak të borxhit. Sipas kumtesës së policisë, pjesëtarët e Sektorit për krim në kuadër të stacionit policor në Pogradec, 47 është arrestuar për shkak të ekzistimit të dyshimeve se e ka rrëmbyer shtetasin e…

Tërmet në Shqipëri
Shqipëri, Slider

Tërmet në Shqipëri

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar paraditen e kësaj të marte, në orën 09:58. Tërmeti ka rezultuar me magnitudë 3.8, me thellësi 10 km nën tokë, dhe epiqendrën e ka pasur rreth 13 km në Perëndim të Krujës dhe 28 km në veriperëndim të Tiranës. Lëkundja ka qenë e lehtë dhe nuk është ndierë…

1 2 3 4 5 38
Struga Ekspres