Rajoni

Ja sa miliona euro ka humbur Serbia nga taksa 100% e Kosovës
Rajoni, Slider

Ja sa miliona euro ka humbur Serbia nga taksa 100% e Kosovës

Zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci, ka zbuluar se sa është humbja e shtetit të Serbisë dhe Bosnjës gjatë kësaj periudhe prej kur është vendosur taksa prej 100 përqind ndaj produkteve të tyre. I ftuar në “Sytë 7” në Klan Kosova, Stavileci u shpreh se vendi fqinj që nga nëntori nuk ka shitur produkte…

Shqiptarët në Gjermani pritet të kenë provimin për patentën e shoferit në gjuhën shqipe
Rajoni, Slider

Shqiptarët në Gjermani pritet të kenë provimin për patentën e shoferit në gjuhën shqipe

Ambasadorët e Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, Artur Kuko dhe Beqë Cufaj, janë pritur në një takim nga Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Transportit dhe Digjitalizimit të Gjermanisë, Guido Beermann. Ata kanë dorëzuar kërkesën zyrtare në të cilën kërkohet që gjuha shqipe të përfshihet në listën e gjuhëve për testimin për provimin…

Tragjedi: Bëheshin gati për dasëm, Medina dhe i fejuari saj humbin jetën në fatkeqësi të tmerrshme
Rajoni, Slider

Tragjedi: Bëheshin gati për dasëm, Medina dhe i fejuari saj humbin jetën në fatkeqësi të tmerrshme

Çifti i të fejuarëve Alen Kuçeviq nga Prijepolja (Bosnje) dhe Medina Bjelak nga Bordareva kanë humbur jetën në një aksident të tmerrshëm trafiku, pasi janë përplasur nga një automobil policor. Ata kanë qenë të fejuar nga dhjetori i vitit të kaluar, kurse në gusht kanë planifikuar të bëjnë dasmë të madhe në vendlindjen e dhëndrit….

Rama, Thaçi dhe Ahmeti takim sekret në Prizren. Bashkimi kombëtarë troket në derë
Rajoni, Slider

Rama, Thaçi dhe Ahmeti takim sekret në Prizren. Bashkimi kombëtarë troket në derë

Të dëshpëruar nga vonesat në procesin eurointegrues, shqiptarët kanë bërë gati planin „B“ për bashkim kombëtarë. Kryeministri Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Ali Ahmeti gjatë vikendit janë takuar në Prizren për të disktuar implementimin e këtij plani të përgatitur më parë. Projekti në fjalë parasheh që Kosova me kufijtë aktual ti bashkangjitet Shqipërisë. Poashtu edhe…

Me zemër të madhe/ E gjeti duke mbledhur kanoçe, Elvis Naçi i merr Luisit thesin nga dora: Nuk do ta bësh më (VIDEO)
Rajoni, Slider

Me zemër të madhe/ E gjeti duke mbledhur kanoçe, Elvis Naçi i merr Luisit thesin nga dora: Nuk do ta bësh më (VIDEO)

Mbrëmjen e sotme emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” dhe Elvis Naçi bënë me shtëpi familjen Çuko nga fshati Fermë-Çlirim i Fierit. Gjithashtu atyre iu akordua për 2 vite një pension 300 mijë lekë në muaj nga një grua, ndërsa të dy prindërve iu sigurua edhe një punë. Në momentin që Elvis Naçi shkon për t’i treguar…

Autobusi me 57 turistë shqiptarë përfundon në kanal
Rajoni, Shqipëri, Slider

Autobusi me 57 turistë shqiptarë përfundon në kanal

Një autobus me turistë shqiptarë ka përfunduar brenda një kanali në Greqi. Mësohet se në autobus kishte brenda 57 pasagjerë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën “Egnatia”. Autobusi me targë shqiptare po vinte nga Stambolli në drejtim të Tiranës. Mësohet se nuk ka asnjë pasagjerë të lënduar rëndë. Nuk dihen shkaqet e humbjes…

Krim i rëndë në familje: Burri mbyt me duar gruan e tij
Rajoni, Slider

Krim i rëndë në familje: Burri mbyt me duar gruan e tij

Krim i rëndë në familje në Gramsh. Një 35-vjeçar ka vrarë bashkëshorten e tij duke e mbytur me duar. E sinjalizuar për ngjarjen, policia mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes ku arrestoi në flagrancë bashkëshortin vrasës. Ai është 35-vjeçari Alvin Hysa rreth 35-vjeç banues në Grekan të Gramshit. Policia thotë se për motive ende të…

1 2 3 4 18
Struga Ekspres