Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeRajoniPlagosen dy persona në veri të Kosovës

Plagosen dy persona në veri të Kosovës

Dy persona janë plagosur mbrëmë me armë zjarri në veri të Mitrovicës, si pasojë e një përleshjeje dhe janë duke u trajtuar në spital.Burime të KP-së bënë të ditur se të plagosurit (të nacionalitetit serbë) janë N. V. i njohur me nofkën “Xhoni” nga veriu i Mitrovicës dhe N. I. nga Novi Sadi i Serbisë.

Sipas këtyre burimeve, në përleshjen që ka zgjatur rreth gjysmë ore nëpër rrugët “Sutjeska”, “Vllado Cetkovic”, etj të veriut të Mitrovicës kanë marrë pjesë numër i madh i personave.Zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani ka konfirmuar lajmin duke thënë se policia ka marrë informatën rreth orës 2:00 dhe se ka thënë se ka dalë menjëherë në vendngjarje.
“Dy persona janë plagosur në këmbë me armë zjarri dhe janë dërguar për trajtim në spital. Jeta e tyre nuk është në rrezik, ndërsa policia është e interesuar për ta intervistuar një të dyshuar, i cili ndodhet në arrati’, ka thënë Elshani.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments