Sunday, December 3, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeRajoniJa detajet nga aksidenti i autobusit në Kroaci, viktimë një 41-vjeçar shqiptar,...

Ja detajet nga aksidenti i autobusit në Kroaci, viktimë një 41-vjeçar shqiptar, 8 të tjerë në spital, shoferi në gjendje të rëndë

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i rëndë që është shënuar gjatë orëve të natës në Kroaci, ku u përplas një autobus me targa shqiptare.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orën 23:43 në autostradën A-1, në drejtim të veriut, në afërsi të kryqëzimit të Brinjës. Policia kroate bën me dije se autobusi ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një barrierë, më pas është përmbysur.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetë një 41-vjeçar shqiptar, ndërsa ka mbetur i plagosur rëndë edhe soferi i autobusit, shtetas shqiptar 58-vjeçar. Po ashtu nga aksidenti kanë mbetur të plagosur dhe 7 pasagjerë të tjerë që ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments