Thursday, September 21, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeRajoniTërmeti katastrofik, mbi 23,700 të vdekur në Turqi dhe Siri

Tërmeti katastrofik, mbi 23,700 të vdekur në Turqi dhe Siri

Është rritur sërish numri i personave që kanë humbur jetën nga tërmetet vdekjeprurëse në Turqi dhe Siri.

Turqia ka konfirmuar se numri i viktimave ka shkuar në 20,213. Ndërsa 3,553 të tjerë u vranë nga tërmeti në Siri. Kjo e çon numrin e përgjithshëm të vdekjeve të konfirmuara në 23,766.

Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë punën e mundimshme për të gjetur të mbijetuar, por shpresat po shuhen.

Megjithatë, 5 ditë pas tërmetit, ekipet kanë arritur të shpëtojnë shumë njerëz. Së fundmi, në qytetin jugor Hatay të Turqisë, 6 persona u nxorën nga rrënojat e një apartamenti pesëkatësh.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments