Kosovë, Slider / October 18, 2018 Valmiri vuan nga leukemia, ka nevojë për ndihmë, është vetëm 18 vjeçar (VIDEO)

Ka dy javë që Valmir Limani është shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë. Por, gjendja shëndetësore e këtij 18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë nuk po përmirësohet. Për më tepër leukemia vetëm sa po ia rëndon gjendjen, njofton Klan Kosova. Shërimi i kësaj sëmundjeje nuk është i mundur në Kosovë. Ndërkaq, familja e tij...

Kosovë, Slider / October 18, 2018 Hoxhallarët në Kosovë paguhen deri në 1500 euro

Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu ka thënë se nëse punëtorët e Bashkësisë Islame pajtohen që një udhëheqës të vazhdojë të ushtrojë detyrën asgjë nuk ka të keqe këtu. Ai në RTV Dukagjini ka thënë se edhe para Naim Tërnavës, BIK-u ka pasur myfti që ka udhëhequr institucionin për 20 vite. “Duhet të kuptoj opinioni se...

Kosovë, Slider / October 14, 2018 Halil Kastrati shpërthen në lot, kur shikon në ekran djemtë e tij, sidomos Uvejsin që ka humbur shikimin (VIDEO)

Halil Kastrati është një nga humanistët më të mëdhenj shqiptar. Ai thuajse çdo ditë është buzëqeshje e gëzimi për një familje në nevojë, e për shumë qytetarë që po i kalojnë ditët e vështira, pa kulm mbi kokë e me bark të zbrazët, shkruan Indeksonline. Mirësia dhe shpirti i tij i mirë nga kaluar të...

Kosovë, Slider / October 6, 2018 Jashari: Copëtimi i Kosovës do të ishte shkelje e gjakut të dëshmorëve

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari tha se sot ka përfunduar ceremonia shtetërore ku janë rivarrosur 157 dëshmorët e zonës së Drenicës. Jashari në Interaktiv të KTV-së tha se ka qenë një emocion i veçantë, por mbi të gjitha krenari që sot përfundimisht ata janë bashkë. Në këtë kompleks tash e tutje do të pushojnë edhe...

Kosovë, Slider / October 4, 2018 Vajza e dëshmorit në ditën e martesës viziton varrin e babait (FOTO)

Vajza e dëshmorit Halil Sejfijaj, Vixhi Sejfijaj, pasi kishte veshë vellon e nusërisë, së pari ka shkuar tek varri i babait të saj për të marrë bekimin e tij. Vixhi e cila dukej shumë e bukur në rrobat e nusërisë, kur babi i saj kishte rënë për lirinë e atdheut ishte shumë e vogël, në...

Kosovë

Kosovë, Slider

NUK JEMI TË GATSHËM TA NJOHIM KOSOVËN

Në një bisedë për gazetën zvicerane Neue Zuricher Zeitung, kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur edhe për Kosovën. Siç njofton B92,  Vuçiq,  ka përkujtuar se ka filluar dialogu, se Serbia, sipas tij, ka bërë shumë kompromise me të cilat popullata e Serbisë nuk është gjithmonë e kënaqur, se ato janë bërë në mënyrën më…

Kosovë, Slider

Keqpërdori seksualisht të miturat

Njësiti policor Dretorisë Hetimore të Trafikimit me Qenie Njerëzore në bashkëpunim me prokurorinë themelor për krime të rënda në Gjakovë, dje ka identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull shtetas anglez, për të cilën ekziston dyshimi i bazuar se ka keqpërdorur seksualisht vajza të mitura nën moshën 16 vjeç, kryesisht në qytetin e Gjakovës. Lidhur me rastin…

Kosovë, Slider

Unë i vrava, jo djali im

Babë e birë ishin të dyshuarit kryesorë për vrasjen e trefishtë në Prizren e cila shokoi gjithë Kosovën. Eshref Shemallari dhe djali i tij Ejup Shemallari deri sot ishin në arrati. Ndërsa sot para disa orësh në Stacionin Policor në Prishtinë është dorëzuar babai Eshrefi. Lajmin për “Zërin” e ka konfrimuar dretori i Policisë për…

Kosovë, Slider

Vritet një mjeke në veri te Kosovës

A.D, mjeke nga Lipjani është vrarë sonte derisa po punonte në Shhtëpinë e Shëndetit në Zubin Potok. Vrasja është konfirmuar nga policia. “Mjekja kujdestare, në shtëpinë e shëndetit në Zubin Potok, diku rreth orës 21:00, është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Vdekja e saj është konstatuar dhe konfirmuar prej mjekëve në Qendrën Spitalore në…

Kosovë, Maqedoni, Slider

Shembet rruga Prishtine -Shkup

Para pak minutash është shembur një pjesë e rrugës në dalje të Prishtinës, përtej rrethit, në drejtim të Veternikut. Një makinë është rrokullisur, ndërkohë që ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga ky aksident. Policia dhe ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes. Momentalisht në këtë rrugë magjistrale është ndërprerë qarkullimi i…

Kosovë, Slider

Vajzat serbe ‘punesohen’ ne Kosovë

Vajza nga Nishi, Krushevci, Vranja dhe Beogradi tash e ca vite shkojnë në Kosovë për të dhënë shërbime seksuale me pagesë prej 20 dollarësh. Sipas njohurive të gazetës Novosti të Beogradit, ato merren me prostitucion, duke iu dhënë shërbime seksuale jo vetëm pjesëtarëve të KFOR-it, por edhe shqiptarëve, nuk bëjnë kurrfarë dallimesh mes tyre, pasi…

Kosovë, Slider

97 aksidente për dy ditë

Reshjet e borës gjatë ditëve të fundit kanë vështirësuar qarkullimin nëpër rrugët e Kosovës, kjo ka bërë që të shkaktohen rreth 100 aksidente rrugore, por fatmirësisht pa viktima në njerëz. Gjatë 48 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 97 aksidente trafiku, ku 74 prej tyre janë me dëme materiale, ndërsa në 23 aksidente ka…

Kosovë, Slider

Ja cfare tha Haradinaj per mos intonimin e himnit kombetar

”Nervozohet” Ramush Haradinaj me qeverine e Kosoves dhe e kritikon ate per gabimet e saj te medha qe po ben sidomos keto ditet e fundit. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin “Argument Plus” në RTV21, ka deklaruar se mos intonimi i himnit të flamurit kombëtar ka qenë një tjetër gabim i Qeverisë së Kosovës….

Kosovë, Slider

Një rrugë në Kosovë do të quhet Slobodan Millosheviç? (Foto)

Gradimir Mikic, Kryetar i Komunës së Ranillugut, përveçse ofendoi nënat e Gjakovës – njëjtë si bashkëkombësi i tij Aleksander Jabllanovic, tani është përfshirë në një skandal tjetër të madh. Ai ka vendosur ta emërojë një rrugë në Ranillug me emrin e diktatorit serb, Sllobodan Millosheviq, i cili është cilësuar si Kasapi i Ballkanit dhe që…

Kosovë, Slider

Vajza e Jashareve tregoi tmerrin qe pa me sy

Besarta Jashari, e cila i kishte shpëtuar sulmeve mbi familjen Jashari gjatë vitit 1998, ka rrëfyer shpëtimin e saj nga vrasja e serbëve dhe tmerret që ka përjetuar në ato momente. Ajo ka treguar se si janë vrarë më radhë familjarët dhe si ajo e ka parë më sy këtë tmerr. Besarta ka kujtuar edhe…

1 16 17 18 19 20 21
Struga Ekspres