Kosovë, Slider / December 11, 2018 Burdushi mbetet pa asgjë, i sekuestrohet krejt pasuria në vlerë prej 3 milionë eurosh

Prokuroria Themelore në Prizren, në bazë të informacioneve dhe dëshmive të arsyeshme, si dhe, në bashkëpunim me Gjykatën Themelore në Prizren dhe në koordinim me Policinë e Kosovës, kanë realizuar ngrirjen e përkohshme dhe sekuestrimin e aseteve në vlerë rreth 3 milionë euro në dy raste të ndara në Prizren. Prokuroria njofton se në rastin...

Kosovë, Slider / December 7, 2018 Mbyllet për 10 ditë rruga Kaçanik-Hani i Elezit

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar publikun se për shkak të vendosjes së trarëve në Urën 407 dhe për sigurinë publike, mbyllja e paralajmëruar e rrugësnacionale N2 (Kaçanik – Hani i Elezit) prej ditës së nesërme, e shtunë, 8 dhjetor 2018 do të vazhdojë të mbetet embyllur deri të martën me 18 dhjetor. Mbyllja e rrugës...

Kosovë, Slider / December 5, 2018 Publikohet një foto e rrallë e Sabri Fejzullahut me “shokun Tito” (FOTO)

Në rrjetet sociale, është publikuar një foto e vitit 1979, ku shihen artistët e Kosovës në takim me ish presidentin e Jugosllavisë, Josip Broz Titon në Hotelin Grand në Prishtinë. E nga foto e publikuar shihet se këngëtari, Sabri Fejzullahu ishte më i gëzuari për këtë takim. Nuk dihet se ku është shkrepur dhe me...

Kosovë, Slider / December 4, 2018 Gëzim Kelmendi i thotë qeverisë së Haradinajt: “Nuk ka Viza sepse ia keni kthyer shpinën Allahut”

Gëzim Kelmendi nga partia e osmanlive ka kritikuar ashpër klasën politike në Kosovë, dhe ka bër ata përgjegjës për dështimin e liberalizimit tëvizave, duke akuzuar politikanët se ia kanë kthyer shpinën Zotit, dhe askush tani nuk iu don. Postimi i plotë: Kur ia ktheni shpinën ZOTIT dhe e shkelni popullin, as BE-ja dhe askush nuk...

Kosovë, Slider / December 1, 2018 Ja letra që Bushi ia kishte dërguar Millosheviqit në vitin 1992

Ish-presidenti amerikan George H.W Bush,i cili vdiq sot në moshën 94 vjeçare, do të mbahet mend për mbështetjen e madhe që ia dha Kosovës në rrugën e saj për liri. Më poshtë gjeni letrën e tij që i kishte dërguar Sllobodan Millosheviqit në vitin 1992, kur në Ballkan nisën luftëra. “Në rast të konfliktit në...

Kosovë, Slider / November 27, 2018 Patriot i madh është Halil Kastrati, nesër i ndanë 28 palë çelësa për 28 familje në 28 nëntor (FOTO)

Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në ditën e flamurit kombëtar, në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit, do të ndajë 28 palë çelësa, në 28 nëntor, për 28 familjare në nevojë. Kjo është njëra nga iniciativat më të fuqishme humanitare që pritet të realizohet në historinë e re të Kosovës. Ndryshe, drejtori i shoqatës, Halil Kastrati...

Kosovë

A paguhen “mjekroshat”? Ja çfarë thotë hoxha
Kosovë, Slider

A paguhen “mjekroshat”? Ja çfarë thotë hoxha

Sa larg mund të shkojë injoranca e njeriut! Akoma ka të tillë që thonë “muslimanet (gratë) paguhen që të mbulohen”. Injoranca e tyre edhe çmimore ka fiksuar në kokat e tyre. Tregojnë se çmimet varojnë nga 300€ deri 500€ në muaj. Po a e dini sa lehtë është ta vërtetoni a paguhen a jo?! Ju…

28 Nëntori ua sjell shërbyesve civilë pagat më herët
Kosovë, Slider

28 Nëntori ua sjell shërbyesve civilë pagat më herët

Ministria e Financave sot ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin nëntor për të gjithë shërbyesit e administratës publike dhe ata që marrin pagë nga Buxheti i Kosovës. Për shkak të festës së 28 Nëntorit, dhe duke u nisur nga gjendja e mirë në bilancin bankar të Qeverisë, ekzekutimi i pagave është disa ditë më…

Në familjen shqiptare të Novi Pazarit
Kosovë, Slider

Në familjen shqiptare të Novi Pazarit

Të njohur historikisht për zanatet e punimit të arit dhe argjendit nuk është çudi që në qytetin e vogël të Novi Pazarit, aktualisht me më pak se 100 mijë banorë të gjesh një rrugë të tërë me dyqane aksesorësh të çmuar, ku rruga e pamirëmbajtur bën kontrast me luksin e vitrinave. Në dyqanin “Smaragd” (Smerald)…

SHPEND AHMETI EDHE NJË MANDAT KRYETAR I PRISHTINËS
Kosovë, Slider

SHPEND AHMETI EDHE NJË MANDAT KRYETAR I PRISHTINËS

Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fitues i zgjedhjeve për kryetar të Prishtinës, duke marrë edhe mandatin e dytë për ta drejtuar kryeqytetin. Ahmeti fitoi këto zgjedhje pas numërimit të votave me kusht, me postë dhe personave me aftësi të kufizuara, njofton Klan Kosova. Në raundin e balotazhit Ahmeti kishte marrë 41 mijë e…

Kjo është pilotja amerikane që gjatë luftës në Kosovë bombardoi Serbinë për 200 orë pa ndërprerë (VIDEO)
Kosovë, Slider

Kjo është pilotja amerikane që gjatë luftës në Kosovë bombardoi Serbinë për 200 orë pa ndërprerë (VIDEO)

Nicole Malachowski debutoi si pilotja e parë femër e përzgjedhur për të fluturuar në çdo ekip demonstrues ushtarak amerikan, në këtë rast, në skuadrën e forcave më të njohura ajrore “Thunderbrids”, të njohur ndryshe edhe si “Pilotët e vdekjes” Malachowski e pa “shfaqjen” e saj të parë në ajër në moshën pesë vjeçare, filloi të…

1 16 17 18 19 20 24
Struga Ekspres