Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZiadin Sela do vazhdojë të jetë pjesë e qeverisë

Ziadin Sela do vazhdojë të jetë pjesë e qeverisë

Aleanca për Shqiptarët do vazhdojë të jetë pjesë e qeverisë reformuese, thonë nga LSDM-ja, pavarësisht ashpërsimit të toneve mes këtyre dy partive pas zgjedhjeve lokale. Sipas udhëheqësve të koalicionit, nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në formacionin qeverisës, megjithatë e diskutueshme mbetet Ministria e Shëndetësisë pas tërheqjes së Arben Taravarit.

“Ziadin Sela do vazhdojë të jetë pjesë e koalicionit tonë dhe koalicioni i udhëhequr nga LSDM-ja vazhdon të jetë stabil dhe i qëndrueshëm. Bisedimet mes kryetarëve të subjekteve politike janë shtyrë për shkak të udhëtimit të kryeministrit Zoran Zaev. Megjithatë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në formacionin qeverisës. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me Ministrinë e Shëndetësisë por edhe këtë së shpejti do ta kuptojmë”, thanë nga LSDM.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments