Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZëvendës drejtori Izmit Nura merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve: Gjaku i...

Zëvendës drejtori Izmit Nura merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve: Gjaku i Arbërit rron

Zëvendës drejtori Izmit Nura po merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve që po mbahet në Tiranë me ftesë të Agjencisë Kombëtare të Diasporës dhe nën kujdesin e kryeministrit Rama.

Me ftesë nga Agjencia Kombëtare e Diasporës organizuar nën kujdesin e kryeministrit Edi Rama, sot pjesmarrës në punimet e Kongresit të Arbëreshëve.

Historia, tradita dhe rujtja e indetit kombëtarë të arbëreshëve një vlerë unikate botërore.

Gjatë takimit në Tiranë takimi me drejtoreshen e Agjencisë znj. Sonila Hysi dhe përfaqsuesit nga drejtoria diaspores konstatuam se unifikimi i politikave tona mbi diasporën është domosdoshmëri që në afat sa më të shpejtë duhet konkretizuar.

Kongresi i arbëreshëve mblodhi rreth vetes studiues dhe veprimtarë nga vendi dhe diaspora të plagës së
madhe të kombit tonë.

#GjakuiArbëritRron

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10160985820947510&id=802237509

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments