Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriVrau kater persona,u denua 35 vjet

Vrau kater persona,u denua 35 vjet

Perfiton nga gjykimi i shkurtuar, Konstandin Xhuvani denohet nga Gjykata me 35 vite burg.

Kostandin Xhuvani, i akuzuari për vrasjen e katër personave në ngjarjen e 4 nëntorit 2014 në Rrugën e Elbasanit, u kërkon falje familjarëve të viktimave.

Ndjesa e Xhuvanit është fjalia e parë e konkluzioneve të mbrojtjes, të depozituara prej tij në Gjykatë në seancën e djeshme. Xhuvani argumenton se të gjitha veprimet e tij janë kryer pa dashje, pa vullnet dhe pa ndërgjegje për shkak se ka qenë nën efektin e alkoolit dhe të drogës.

I pandehuri nuk gjeti guximin ta shprehte ndjesën në sallën e gjyqit, ndonëse gjykata i ofroi mundësinë që ai mund t’i lexonte të plota konkluzionet. “Kërkoj të më gjykoni drejt dhe të merrni parasysh rrethanat në të cilat i kam kryer këto veprime. Gjendja ime mendore nuk ka qenë e mirë. Jam munduar t’i
shpjegoj aty”, ishin të vetmet fjali të shqiptuara nga i pandehuri para se ai t’i vinte në dispozicion gjykatës konkluzionet me shkrim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments