Thursday, June 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniVMRO-DPMNE: Zaev ka humbur zgjedhjet lokale, duhet të japë dorëheqje

VMRO-DPMNE: Zaev ka humbur zgjedhjet lokale, duhet të japë dorëheqje

VMRO-DPMNE nuk heq dorë nga kërkesa për dorëheqjen e kryeministrit të vendit, Zoran Zaev. Sipas tyre, Zoran Zaev duhet menjëherë të japë dorëheqje pasi Zaev sipas tyre ka kidnapuar deputet vetëm që të mund të vazhdoj të të jetë në pushtet dhe që të vazhdoj të vjedhë.

“ E vërteta është që Zaev ka humbur në zgjedhjet lokale dhe duhet ta përmbush atë që e ka premtuar, të japë dorëheqje. Zaev në zgjedhje humbi shumë komuna. VMRO-DPMNE-ja ka fituar mbi 40 komuna. LSDM ka humbur me më shumë se 100 000 vota dallim. Ky dallim i madh është fakt që qeverisja e LSDM-së nuk ka legjitimitet nga populli për të udhëhequr”,

Përndryshe, pritet se cilat do të jenë hapat e ardhshëm, lidhur me disa çështje, si p.sh. shumica në Kuvend, miratimi i Buxhetit për vitin e ardhshëm, kërkesa e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, riorganizimi i mundshëm i kabinetit qeveritar dhe në cilën anë mbetet deputeti Kastriot Rexhepi. /SHENJA/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments