Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaU denua me heqjen e dy syve

U denua me heqjen e dy syve

Një iraniani iu nxor syri, duke u dënuar me hakmarrje “sy për sy”, interpretim i ligjit të Sheriatit. Ai u akuzua se kishte verbuar një njeri tjetër gjatë një sulmi me acid dhe u dënua  me heqjen e dy syve të tij, edhe pse heqja e syrit të tij të dytë thuhet se do të bëhet më vonë.

Nuk dihet nëse syri i majtë i të burgosurit anonim është nxjerrë nga mjekët apo nga viktima e tij, formë që aplikohet nga ligji islamik, dënimi duhet të ekzekutohet nga personi i dëmtuar.

Gazeta në pronësi të qeverisë së Iranit “Hamshahri” raportoi se dënimi është kryer të martën në burgun Rajaishahr, transmeton lajmi.net.

I burgosuri thuhet se është dënuar me verbërim në të dy sytë, pagesë të parave të gjakut, dhe 10 vjet burgim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments