Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëJa cfare tha Haradinaj per mos intonimin e himnit kombetar

Ja cfare tha Haradinaj per mos intonimin e himnit kombetar

”Nervozohet” Ramush Haradinaj me qeverine e Kosoves dhe e kritikon ate per gabimet e saj te medha qe po ben sidomos keto ditet e fundit.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin “Argument Plus” në RTV21, ka deklaruar se mos intonimi i himnit të flamurit kombëtar ka qenë një tjetër gabim i Qeverisë së Kosovës.

Sipas tij, vendi nuk do të duhet të ndihet i turpëruar prej rrugës së lirisë  .

“Ajo që ndodhi është tepër gabim. Jam vet në politike dhe i njoh të gjitha, mirëpo Kosova ka drejt kur kujton një ngjarje që lidhet me lirinë. Me këtë e respektojmë luftën e Ademit, mendoj që kanë bërë gabim. Nuk ka nevojë Kosova mu turpëru prej rrugës se vet. Himni kombëtar eshte i joni, i gjithi” ka thënë Haradinaj.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments