Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMinistri Abdilaqim Ademi uron 7 marsin

Ministri Abdilaqim Ademi uron 7 marsin

Ministri i arsimit Abdilaqim Ademi nepermjet profiit te tij,mesuesve ua uron 7 marsin,ku shkruan:

Të nderuar dhe shumë të respektuar mësimdhënës,

7 Marsi – Dita e mësuesit, shënon kujtimin për shkollën e parë shqipe. Shënon hapjen e shkollës së parë shqipe, në Korçë, në vitin 1887.

7 Marsin e kujtojmë me respekt të thellë për mësuesit dhe rilindasit e parë shqiptarë të cilët na e lanë amanet gjuhën shqipe, të cilën e flasim tani. Mësuesit – prindërit tanë të dytë, u sakrifikuan me vite të tëra, andaj shprehim falënderimin për gjithçka që bënë për ne, për durimin që kishin dhe për tërë diturinë që mbollën në ne.

Mësuesi ynë i kaloi dhe i sfidoi të gjitha ato kohëra të vështira për arritjen e misionit të shenjtë për ngritjen e brezave të ardhshëm. Këto të arritura që i bëri shkolla shqipe nëpër shekuj meritojnë respekt të pashoq. Nga kjo ne obligohemi ti kujtojmë dhe ti nderojmë të gjithë ata që kontribuan për shkallën e lartë që ka sot arsimi shqip.

Gëzuar 7 Marsin, Ditën e Mësuesit dhe të Shkollës së parë shqipe. Urime të gjithë mësuesve për punën e tyre fisnike-perfundon ministri Ademi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments