Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaTURQI-DEPUTETET RRIHEN KEQ

TURQI-DEPUTETET RRIHEN KEQ

Rrihen keq deputetet ne parlamentin e Turqise.Ata e goditen njeri tjetrin me cekan ne koke.

Pesë deputetët turq janë lënduar sot gjatë rrahjes që ka ndodhur në Parlamentin e Turqisë.

Siç njoftojnë medie turke, gjatë rrahjes kanë fluturuar karrige, e deputetët njëri-tjetrin e goditnin me çekanë dhe me zilet me të cilat gjatë mbledhjeve shërbehet kryetari i Kuvendit.

Rrahja filloi pasi deputetët nga radhët e opozitës u përpoqën ta shtynin fillimin e debatit për propozim ligjin për siguri i cili policisë u jep kompetenca më të mëdha gjatë bastisjeve dhe arrestimeve.

Deputetët u rrahën gjatë një mbledhjeje të mbyllur kur deputetë opozitarë u përpoqën të pengonin miratimin e ligjit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments