Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiOBJEKTI ME I PISTE

OBJEKTI ME I PISTE

 

Karrocat e supermarketeve janë ndër objektet më të pista që ne kemi kontakt me to.

Sipas një studimi shkencor i Universitetit të Arizonës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një testim që bëri me 85 ekzemplarë dhe rezultatet ishin shokuese.
Nga studimi rezultoi se 72% e karrocave rezultuan pozitive për bakteret e ndodhura në fekale, ndërsa gjysma e tyre kishte edhe E.coli, një prej bakterëve më agresivë të njohur.
Rezultatet tregojnë se karroca e supermarketeve është dhe më e pistë se sa tualetet publike, pasi askush nuk kujdeset që ti dezinfektoje..
Studiuesit këshillojnë që konsumatorët të kujdesen dhe të shmangin prekjen e drejtëpërdrejtë të ushqimeve të zbuluara me pjesët e karrocës.(rtk)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments