Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiSTRUGE:JO URREJTJES

STRUGE:JO URREJTJES

Rinia i kundërvihet retorikës së urrejtjes me vallëzim

Strugë, 18 shkurt

Disa të rinjë, djem e vajza, në kuadër të projektit të Institutit për media në Maqedoni me mbështetjen e ambasadës së Britanisë së Madhe dhe komunës së Strugës, në qendër të Strugës, tek ura kryesore, në kuadër të aktivitetit dhe realizimit të projektit “Me kreativitet dhe aktivitet rinor,  kundër retorikës së urrejtjes”, përkundër temperaturës së ulët, me një perfomancë të pëlqyer edhe nga kalimtarët, shprehën në mënyrën e tyre të veçantë kundërshtimin e rinisë ndaj retorikës së urrejtjes.

1

 

Kalimtarët e rastit dhe shumë qytetar të tjerë që ishin të pranishëm gjatë performimit të rinjëve, vallëzimit të tyre ritmik dhe përplot lëvizje dhe figura artistike, nën përkujdesjen e ideatores së këtij projekti, e pelqyen këtë mënyrë të veçantë, që po realizohet në disa qytete të Maqedonisë, i organizuar nga Instituti për media në Maqedoni me mbështetjen e Ambasadës së Britanisë së madhe dhe komunës së Strugës.

2

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments