Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiStrugani Blerton Arsllani: Ja mesazhi që mori sot qeverisja e poshtër-kriminele maqedone

Strugani Blerton Arsllani: Ja mesazhi që mori sot qeverisja e poshtër-kriminele maqedone

Të nderuar vëllezër dhe motra.
Unë sot, bashkë me të gjithë shqiptarët,bir shqiptari, e ngritëm zërin në Shkupin e Dardanisë Ilire,
ne që e duam rrugën e atdheut i dham një mesazh qeverisjes të poshtër-kriminele Maqedone, një mesazh të fuqishëm që
i trembi dhe i tmerroi, mbi te gjitha ky ishte një zë që u ngrit për tu treguar vëllezërve tonë që ndodhen nën kthetrat e armikut sllav se ata nuk janë vetë, ata nuk janë si fëmija pa nënë, sepse kanë pas një Shqipëri të tërë, kanë pas binjakët e tyre që e ndjekin të njejtën rrugë.
Ne rinia e kësaj toke të coptuar gjeografike nuk do të lejojmë asnjëherë që të sundoj sllavi mbi kokat tona,
nuk do të lejojmë që të na burgosin, të na vrasin, të na deskriminojne.
Ju betohemi në gjakun e dëshmorëve se nuk do të ndalemi këtu për ta fituar lirinë.
Kësaj qeverisje, këtyre lojrave politike, do të ju vij fundi për shumë shpejtë.
Ky është vetëm fillimi, bijt e nënës Shqipëri nuk kanë vdekur, ka ende burra e burrnesha që jetojnë me ndjenjën e atdhedashurisë që janë të gatshëm
edhe jeten ta japin për vatan.
Më vjen keq për të gjithë ato “patriota” që në vende të mbyllura shesin përralla patriotizmi e sot lëshonin guraleca mbi ne,sepse kjo u digjte por le ta kenë të qartë se shaqiptarin e vërtetë as me vdekje nuk e ndalin.
Hajde bëhuni brura e dilni në shesh.
Dhe në fund i falenderoj të gjithë ata që me mish e me shpirt ishin me ne, si Diaspora Strugane, e kështu me rradhë.

Ne nuk ndalojmë këtu, ky është vetëm fillimi.
Na priftë e mbara !

RROFT SHQYPNIA

Blerton Arsllani
Strugë
Nëntor 2017

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments