Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSpasovski do të vizitojë policët që u lënduan gjatë protestës

Spasovski do të vizitojë policët që u lënduan gjatë protestës

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski gjatë ditës së sotme, respektivisht rreth orës 09:00 pritet të vizitojë policët e lënduar që janë shtrirë në spital si pasojë e protestave të dhunshme mbrëmjen e 5 korrikut para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21.

Ndryshe, sipas MPB-së, nga protesta, 47 policë kanë mbetur të plagosur në përleshjet mes protestuesve dhe policisë, nga 47 të plagosurit e forcave policore, 11 janë të lënduar rëndë, dy prej tyre kanë plagë të mëdha.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments