Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëSpanja nuk pranon të përballet me Kosovën

Spanja nuk pranon të përballet me Kosovën

Kosova që fillimisht u tërhoq në grupin A, pastaj kalojë të grupi B në mënyrë që të mos përballet me Serbinë është duke vazhduar të këtë probleme lidhur me këtë short.

Shkaktari kryesor është sepse Spanja dhe Federata e saj kanë vendosur të mos përballen në asnjërën ndeshje ndaj Kosovës.

Sipas faqes që është publikuar ky lajm, Spanja nuk e njeh Kosovën dhe marrëdhëniet e mira me Serbinë kanë shkaktuar të mos duan të përballen me “Dardanët”.

Sidoqoftë, FIFA dhe UEFA janë duke bërë përpjekje që të ta bindin Spanjën të heq dorë nga ky vendim dhe t’i zhvillojë të dyja ndeshjet.

Kjo nuk është hera e parë që Spanja tregon mbështetje për serbët, meqenëse më herët tifozët e Real Madridit në tribuna ishin me tekstin ‘Kosova është Serbi’, saktësisht në vitin 2013 kundër Atletico Madridit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments