Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiShumë “intelektual” nga Struga janë bërë “mashë” e partisë, heshtin për hallet...

Shumë “intelektual” nga Struga janë bërë “mashë” e partisë, heshtin për hallet e qytetit, kanë fëmijët në punë

Qyteti i Struges po perballet me shume probleme te cilat ja marrin frymen qytetit,ato jane probleme te natyrave te ndryshme,probleme këto të cilat e ngadalësojnë ose ndalojnë avancimin e Strugës në të gjitha sferat.

Shume Intelektual ne Struge jane te pergjumur atehere kur duhet te reagojne me shume pas cdo te keqe qe perballet qyteti(perjashtojme disa intelektual te guximshem qe mund te numerohen me gishta).

Keto burra te ketij qyteti jane bere mashe e ndonje partie apo interesi personal.Ata jane aktiv me shume kur pushteti lokal apo qendror organizon ndonje manifestim,dreke apo darke.Ata ashtu te “fryre”,dhe te veshur me kollare ekspozohen duke garuar me shume se kush te jete i pari ne qender te vemendjes te publikut apo te mediave duke luajtur rolin e hipokritit.

Kur duhet te reagojne per deponine e plehrave,problemet e shkollave,rrugeve,mungesa e ujit ne disa zona te Struges,mosrespektimi i dygjuhesise,papunesine e madhe ne qytet,jo respektimin e dygjuhësisë në Strugë,largimin masiv i qytetarëve nga qyteti,mungesën e një teatri që duhet financuar nga shteti,mungesa e sigurisë, dhe shume e shume halle te tjera,ata zgjedhin te heshtin ose keto probleme i trajtojne neper lokale te Struges,(here here kthejne koken pas se mos i degjoj ndonje per ato qe flasin).

Ndoshta nuk kane “faje”,sepse kane femijet e tyre ne pune dhe nuk duan te prishin rehatine e tyre.

Po ata mijera te rinje qe u larguan nga Struga dhe që ne ua vramë ëndrrat dhe shpresat për një jetë më të mirë!?

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments