Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniShtrenjtohen cigaret në Maqedoni, ja sa do paguani më shumë

Shtrenjtohen cigaret në Maqedoni, ja sa do paguani më shumë

Disa brende të cigareve në Maqedoni tani më janë duke u shitur me çmim më të shtrenjtë. Rritja e çmimit varet nga brendi, ndërsa sillet prej 3 deri në 5 denarë.
Shitësit thonë se distribuesit u kanë paralajmëruar se deri në Vitin e ri, mund të pritet valë e re e shtrenjtimit të cigareve. Ky shtrenjtim vjen jo më shumë se gjashtë muaj para afatit në të cilin shteti do të rrisë akcizën për duhanin dhe prodhimet e duhanit. Nga 1 korriku akciza do të rritet për 4 denarë në pako me çka pritet shtrenjtim
i ri i cigareve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments