Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSela nuk është nacionalist. Zgjidhja e kontestit të emrit nuk duhet të...

Sela nuk është nacionalist. Zgjidhja e kontestit të emrit nuk duhet të lëndojë maqedonasit

Kryetari i posazgjedhur i Gostivarit dhe njëherit sekretar i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari në emisionin “Vo centar” në TV Alfa është shprehur se të gjitha deklaratat e Ziadin Selës kundër maqedonasve janë të nxjerra nga konteksti, pasi ai asnjëherë nuk është shprehur kundër maqedonasve, shkruan Fakte. “Zotori Sela nuk është nacionalist. Këto deklarata janë të nxjerra nga konteksti dhe unë mundem t’ua spjegoj nëse doni”- ka deklariar Taravari.

Në pyetjen e gazetarit Vasko Evtov nëse Aleanca pajtohet me idenë e kryeministrit Zaev për t’a ndryshuar emrin e shtetit pa referendum, Taravari është përgjigjur:

“Për neve është me rëndësi që të zgjidhet problemi me emrin, por nuk do të donim që me këtë të lëndohen ndjenjat e maqedonasve” ka thënë përveç tjerash Arben Taravari në “Vo centar”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments