Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriSamiti BE – Ballkani Perëndimor/ Ali Ahmeti: Ditë historike për të ardhmen...

Samiti BE – Ballkani Perëndimor/ Ali Ahmeti: Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

Kryetari i BDI Ali Ahmeti ka përshëndetur sot Samitin mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të organizuar në Tiranë.

Europa shpreh edhe më fuqishëm sot përkrahjen për rrugën e integrimit të vendeve tona, për menaxhimin e krizës energjetike dhe ekonomike, si dhe për realizimin e procesit të reformave të domosdoshme që determinojnë ardhmërinë progresive, ka shkruar Ahmeti.

Ditë historike sot në Tiranë për të ardhmen tonë të përbashkët europiane, ku po mbahet për herë të parë në një vend të rajonit Samiti mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor.

Nga tavolina e punës që bëri bashkë 27 udhëheqësit e vendeve anëtare të Bashkimit Europian dhe 6 udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor po dërgohet porosi e qartë për synimin e palëkundur properëndimor të rajonit, përforcohet lidhje proeuropiane që nuk do t’u lë hapësirë tentativave të dezorientimit dhe destabilizimit.

Europa shpreh edhe më fuqishëm sot përkrahjen për rrugën e integrimit të vendeve tona, për menaxhimin e krizës energjetike dhe ekonomike, si dhe për realizimin e procesit të reformave të domosdoshme që determinojnë ardhmërinë progresive.

Përgëzoj Kryeministrin Rama dhe të gjitha instancat e angazhuara shtetërore të Republikës së Shqipërisë për organizimin në nivel të lartë të kësaj ngjarje historike!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments