Friday, December 1, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniRuskovska për arratisjen e Mijallkovit: Kërkoi t’i caktohet vetëm arrest shtëpiak që...

Ruskovska për arratisjen e Mijallkovit: Kërkoi t’i caktohet vetëm arrest shtëpiak që të dorëzohet

Ish-kryetarja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska për zhdukjen e famshme të vitit të kaluar të ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, në prag të aktgjykimit për rastrin “Shënjestra-Fortesa”, tha se ai është dorëzuar pasi e kanë bindur se do të marrë vetëm arrest shtëpiak, përcjell Telegrafi/.

“Kështu shkuan punët. Isha në zyrë dhe më ra telefoni, pashë Sasho Mijalkovin dhe u hutova. Shihni, ne njihemi që nga viti 2007, kemi bashkëpunuar sepse ai ka qenë drejtor, kemi bashkëpunuar me drejtorin e ZSP-së dhe drejtorin e DSK-së, në fillim mendova se dikush po bën shaka”, zbuloi Ruskovska.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments