Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëRespekte/ Blerand Lena dhe Muhamet Rexheposki dje performuan muzikë instrumentale për personat...

Respekte/ Blerand Lena dhe Muhamet Rexheposki dje performuan muzikë instrumentale për personat në nevojë në qendër të Strugës (FOTO)

Muzikë dhe humanizëm në qendrën e Strugës
Me një aksion sa human aq edhe të bukur Blerand Lena, Meti Rexheposki dje performuan muzikë instrumentale në qendër të Strugës (Korzo) për kalimtarët e rastit. Aksioni kishte për qëllim grumbullimin e mjete financiare për përfundimin e shtëpisë së dy të moshuarve të cilët jetojnë në kushte shumë të vështira. Ky aksion përveç se është një kontribut shumë i vaçantë për shoqatën tonë është edhe një shembull motivimi dhe ndërgjegjësimi tek njerëzit për rritje të vetëdijes humane.
Nga aksioni u tubuan 15.640 denar

Në shenjë respekti Shoqata Humanitare Bamirësit Struganë ndau mirënjohje për artistët.

Faleminderit përzemërsisht Blerand dhe Muhamet.
*Në komentin e parë gjeni më shumë info se për cilin rast konkreteisht u grumbulluan mjetet!
Bamirësit Struganë/ Përcjell Struga Ekspres

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments