Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniRegjistrohet një rast me fruth në Shtip, foshnja 13-muajshe shtrohet në spital

Regjistrohet një rast me fruth në Shtip, foshnja 13-muajshe shtrohet në spital

Është regjistruar rasti i parë me fruth në RMV. Një foshnje 13 muajshe është shtruar në Spitalin e Shtipit.

Komisioni për Sëmundje Infektive do të mblidhet nesër për të mësuar se si është infektuar foshnja, e cila nuk ka pasur kontakt me fëmijë të tjerë, përveç vëllait të tij 6-vjeçar, i cili është i vaksinuar dhe nuk ka mundësi ta infektojë.

Mjeku Zlate Mehmedoviq, për Telma tha se fëmija nuk është vaksinuar, por gjasat që ai të transmetojë fruthin janë të vogla, pasi ai nuk ka qenë në kontakt me fëmijët e tjerë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments