Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiRamiz Merko, u uron struganëve 28 nëntorin

Ramiz Merko, u uron struganëve 28 nëntorin

LETËR URIMI ME RASTIN E 28-NËNTORIT DITËS SË PAVARËSISË SË SHQIPËRISË.
Të nderuar qytetar shqiptar të Komunës së Strugës, i dashur populli dhe kombi im kudo qofshi! Dëshiroj që përzemërsisht t’ju uroj 28 nëntorin ditën e Flamurit . Kaluan 105 vite që nga 28 nëntori i vitit 1912, kur plaku i mençur dhe babai i Shqipërisë moderne Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë , e me këtë shpalli mëvetësinë e Shqipërisë. Amaneti që Ismail Qemali ka lënë nuk është asgjë më shumë se sa prosperiteti dhe përparimi i popullit dhe vendit tonë, ruajtja e vlerave kombëtare dhe integrimi i të gjithë shqiptarëve kudo që ata ndodhen, jetojnë dhe veprojnë. Urime edhe njëherë 105 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Qofshit gjithmon të gëzuar dhe të lumtur dhe festofshit për jetë këtë datë të shënuar. Zoti e bekoftë flamurin tonë kombëtar, zoti e bekoftë atdheun tonë, zoti i bekoftë shqiptarët ngado që ndodhen.
Ramiz Merko-kryetar i Strugës

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments