Wednesday, September 27, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPolicia e Maqedonisë kërkon ndihmë për identifikimin e këtyre banditëvë (FOTO)

Policia e Maqedonisë kërkon ndihmë për identifikimin e këtyre banditëvë (FOTO)

Ministria e Brendshme bën thirrje deri te qytetarët, nëse dikush njeh ndonjë nga banditët, siç janë personat e videove, të cilët më datë 04.07.2022 hodhën sende të forta në drejtim të kordonit të policisë dhe godinës së Kuvendit, gjatë së cilës katër punonjës policie mbetën të lënduar, mund ta lajmërojnë në numrin e telefonit 192 ose në stacionin më të afërt policor.

Pavarësisht nëse kallëzimi është anonim apo jo, punonjësit e policisë do të veprojnë dhe në rast të vërtetimit të identitetit do të merren masat e duhura ligjore ndaj autorëve.

Ministria apelon deri te qytetarët që të mos lejojnë të futen në skenarët dhe incidentet e dhunshme të askujt, sepse do të merren masat më rigoroze dhe nuk do të tolerohet prishja e qetësisë dhe sigurisë. Çdo dialog duhet të zhvillohet në institucionet e sistemit, dhe policia maqedonase mbetet garantuese e sigurisë së atyre institucioneve, të shtetit dhe qytetarëve të tij.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments