Tërmet 3.8 të shkallës Rihter, është ndjerë rreth orës 21:18 në Tiranë.

Teksa epiqendra e tërmetit ka qenë në Lezhë.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka rënë me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter, me epiqendër 10 km në perëndim nga qyteti i Laçit, dhe 38 km në veri nga Durrësi.

Thellësia e tërmetit ka qenë 13 km.

Deri më tani, nuk ka raportime për dëme.