Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPlagoset njëri nga sulmuesit e Ziadin Selës, Boris Mutkov

Plagoset njëri nga sulmuesit e Ziadin Selës, Boris Mutkov

Mbrëmë në mesnatë është plagosur, Boris Mutkov i njohur me nofkën “Fantom”, i cili është njëri nga sulmuesi i Ziadin Selës në ngjarjet e 27 prillit. Mutkov është sulmuar përderisa ka qenë në lëvizje me automjet, ndërsa është dërguar për mjekim në spitalin Sistina. Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski, nuk e përjashtoi mundësinë që rasti të jetë i lidhur me ngjarjen që ndodhin rreth një muaj më parë në hotelin Aleksandar Palas.

“Është fakt se bëhet fjalë për përleshje mes grupeve kriminele. Ata janë persona të cilët njihen në opinion për veprat e tyre kriminele. Unë atë person e pash edhe në Kuvend më 27 prill me grupin i cili hyri për të sulmuar deputetët. Kështu që bëhet fjalë për grupe kriminale por mbetet që hetimi të dëshmojë dhe ti shqyrtoj të gjitha faktet, a ka lidhje mes grupeve me ngjarjet e kështu me radhë”, deklaroi ministri Spasovski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments