Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPër një vit, ja sa vajza nga Shqipëria janë martuar me maqedonas...

Për një vit, ja sa vajza nga Shqipëria janë martuar me maqedonas (VIDEO)

Martesat e përziera ndërmjet çifteve nga nacionalitete dhe religjione të ndryshme janë aktuale edhe në Maqedoni.
Nga një hulumtim të kryer në vitin 2015 është vërtetuar se shumë më tepër vajza shqiptare janë martuar për maqedonas se sa vajza maqedonase për shqiptarë.
Konkretisht sipas këtyre të dhënave 111 shqiptare janë martuar për maqedonas, kurse vetëm 17 vajza maqedone janë martuar me shqiptarë.

Por ky numër aq i madh ka të bëjë më së shumti me martesat e vajzave nga Shqipëria për djem të nacionalitetit maqedonas.

Emisioni “Në anën e njëjt” prezanton rastin shqiptares Zana nga Shkupi dhe Gogo Jovçevskit poashtu nga Shkupi që kan 20 vite martesë. Gjithashtu në kuadër të këtij emisioni prezantohen rastet e martesave të vajzave nga Shqipëria dhe maqedonasve nga Maqedonia.
Në emisionin “Në anën e njëjt-Na ista strana” për çështjen e martesave të përziera janë pyetur edhe përfaqësues të 3 religjioneve.

Për më shumë shikoni videon në vazhdim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments