Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniOsmani e nis fjalimin në italisht në 30 vjetorin marrëdhënie diplomatike me...

Osmani e nis fjalimin në italisht në 30 vjetorin marrëdhënie diplomatike me Italinë

I pari i diplomacisë së vendit, Bujar Osmani sot ka mbajtur fjalim në promovimin e Monografisë të publikuar për shënimin e 30 viteve marrëdhënie diplomatike me Italinë. Ministri në italisht ka shprehur kënaqësinë që MPJ është nikoqire e ngjarjes së promovimit të Monografisë për raportet Itali Maqedoni e Veriut për tre dekada.

“Maqedonia e Veriut dhe Italia Jubileun tre dekadësh të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike e shohin si një pikënisje të re për thellimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit diplomatik, si në planin bilateral ashtu edhe në organizatat shumëpalëshe si aleatë në NATO dhe në të ardhmen në familjen evropiane”, ka deklaruar kryediplomati Osmani.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments