Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNjoftim nga Komuna e Strugës

Njoftim nga Komuna e Strugës

Njoftim për qytetarët е Komunës së Strugës

Njoftohen qytetarët dhe bletarët e Komunës së Strugës, se në territorin e komunës, më datë 19.07.2023 (e mërkurë, në të enjte 20 korrik 2023) do të kryhet spërkatje nga toka (teristikе) dhe nga ajri (aerosol) për shfarosjen e mushkonjave.

Spërkatja do të kryhet nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit vijues, me aparaturë të posaçme UV për spërkatje te ftohtë.

Dezinsektimi do të kryhet në të gjithë vendbaniminet në rajonin e Komunës të Strugës.
Lusim bletarët te marrin masat e nevojshme për mbrojtjen e bletëve.

Në rast se ka ndryshime moti (shi ose erë) atëherë dezinsektimi do të shtyhet dhe do të kryhet në ditët e ardhshme.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments