Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëNjë rrugë në Kosovë do të quhet Slobodan Millosheviç? (Foto)

Një rrugë në Kosovë do të quhet Slobodan Millosheviç? (Foto)

Gradimir Mikic, Kryetar i Komunës së Ranillugut, përveçse ofendoi nënat e Gjakovës – njëjtë si bashkëkombësi i tij Aleksander Jabllanovic, tani është përfshirë në një skandal tjetër të madh.

Ai ka vendosur ta emërojë një rrugë në Ranillug me emrin e diktatorit serb, Sllobodan Millosheviq, i cili është cilësuar si Kasapi i Ballkanit dhe që është përgjegjës për mijëra vrasje të kryera në Kosovë, Bosnjë, Kroaci…

Gazeta Express ka arritur t’i sigurojë disa foto ekskluzive, ku shihen pllakat e emrave të rrugëve.

Fotoja është realizuar në zyrat e Komunës së Ranillugut nga një diplomat ndërkombëtar.

Përndryshe, rrugë me emrin e diktatorit Milloveshiq nuk ka as në Serbi; sigurisht pushteti i atjeshëm nuk e toleron një gjë të tillë. Por kjo duket se do të tolerohet në Kosovë.

ese

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments