Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Nijas Lena shënoi në stilin “Panenka”: Golin ia dedikoj dajës tim të ndjerë, Mixhair Musait (VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Nijas Lena shënoi në stilin “Panenka”: Golin ia dedikoj dajës tim të ndjerë, Mixhair Musait (VIDEO)

Lena shënoi në minutën e 62-të, duke treguar klasin e tij, duke guxuar e shënuar me “Panenka”.

Për gazetarin Reshat Ibraimi, kapiteni i veleshtarëve deklaroi se golin ia dedikon dajës së tij Mixhairit, i cili para pak ditësh ndërroi jetë, e të cilin e kishte pasur një mbështetës të madh gjatë karrierës së tij si futbollist.

“Këtë fitore dhe këtë gol ia dedikoj dajës tim, Mixhairit, që ndërroj jetë para një muaji, e të cilin e kisha një ndër personat i cili më ka përkrahur dhe mbështetur gjatë gjithë karrierës time të futbollit”, deklaroi Lena, kapiten i Veleshtës.

Veleshta sot shënoi fitoren e parë në kampionat, dhe me katër pikë mbanë vendin e tetë në tabelë. Në javën e ardhshme do të luajnë derbin e madh me Voska Sport, si mysafir.


Ps: Lena me dajën e tij Mixhairin (i pari në të djathtë)

September 18, 2021

Struga Ekspres