Wednesday, March 29, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeShëndetësiNgrënia e çokollatës në mëngjes është e shëndetshme

Ngrënia e çokollatës në mëngjes është e shëndetshme

Mund të keni menduar se ngrënia e çokollatës për mëngjes është në listën e gjërave më të pashëndetshme që ekzistojnë.
Por, përkundrazi, tani edhe shkenca sugjeron që çdo mëngjes të ushqeheni sikurse të ishte ditëlindja juaj – të paktën kështu diçka.

Ekspertja e ushqimit, Liz Moskow, ka treguar se konsumimi i çokollatës së zezë është i ndërlidhur me përqendrim dhe kujtesë më të fortë kur konsumohet në orët e hershme.

Sipas saj, studimet tregojnë se ngrënia e çokollatës ju përgatit më mirë për punë, e çfarë ka më të mirë se futja e çokollatës së zezë si pjesë e rutinës së shujtës të mëngjesit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments