Sunday, June 4, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeKulturëNdërron jetë Fadil Kraja, shkrimtari dhe dramaturgu i njohur

Ndërron jetë Fadil Kraja, shkrimtari dhe dramaturgu i njohur

U nda nga jeta në moshën 91 vjeçare, shkrimtari e dramaturgu i shquar shqiptar, “Kalorsi i urdhërit së Skenderbeut”, “Mjeshtri i Madh”, “ Krenaria e Qytetit”, Fadil Kraja.🥲

Homazhet për këtë figurë të shquar zhvillohen nesër, me datë 19 , nga ora 9-12, në hollin e teatrit “Migjeni”

I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!
U prehsh në paqe Fadil Kraja!🙏🙏🙏

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments