Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNdërroi jetë në ditëlindjen e tij gazetari Kreshnik Ajdini

Ndërroi jetë në ditëlindjen e tij gazetari Kreshnik Ajdini

Ka ndërruar jetë gazetari dhe aktivisti Kreshnik Ajdini. Dje në ditëlindjen e tij të 55-të, Kreshniku ka mbyllur sytë, ndërsa të shumtë janë miqtë që kanë ngushëlluar në rrjetet sociale.

Kreshnik Ajdini ka qenë gazetar i njohur, ndërsa ka shkruar në shumë media në Maqedoni të Veriut, por edhe në rajon. Gjithashtu ka qenë aktivist i dalluar i shoqërisë civile, ndërsa ka realizuar shumë projekte që kanë të bëjnë me të drejtat e njeriut, lirinë e medias, si dhe shoqërisë në përgjithësi.

Varrimi do të bëhet sot (e shtunë) në Dibër në orën 13:00.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments